Braine asus küll kohtumist juhtima 7:3, kuid jäi peagi taha 11:21. Kogu teekond edasi oli raske. Braine oli närvilisem, rünnakul ei leitud kergeid korve; vastast tuleb kaitse eest muidugi siiralt kiita. Prantslannad olid enesekindlamad, sportlikku viha ja sirgjoonelisust oli neis rohkem ning nad valitsesid täielikult korvialust mängu.

Braine kiituseks tuleb öelda, et teise veerandi lõpus tuldi suuresti tänu Celeste Trahani korvidele järele ning mindi tema korvist juhtimagi 30:28, ent see jäigi võõrustajate luigelauluks.

Miinus 23 oli liiast
Teise poolaja algul tegi Villeneuve kohe algul spurdi 12:2 ning 27. minutiks oli nende edu juba 56:33. Sellega oli mäng peaaegu tehtud. Korra, kuus minutit enne lõppu tegi Marjorie Carpreaux veel seisuks 46:60 (ehk kahe mängu kokkuvõttes "vaid" miinus kümme), kuid enamaks nad suutelised polnud. Vastased tõid punkte laialt rindelt - tuli üks ja pani sisse, tuli teine, tuli kolmas...

Merike Anderson sai palju mänguaega - 26.25 -, tegutses avapoolajal osalt ka mängujuhina, kuid tabas keskpäraselt (7/2) nagu kogu võistkond ning tõi kokkuvõttes viis punkti (kahepunktivisked 3/1, kolmesed 4/1, vv 2/0), enne lõppu sai ta ka viienda vea.

Naiskond ja Anderson on täna kahtlemata pettunud. Kuid finaalikoht on saavutus omaette ning kuu aja pärast tundub see ehk juba kui väike võit. Esimese Eesti naisena Merike eurofinaalis igastahes mängis.

Põhjused numbrites
Mida öelda kaotuse põhjusteks? Lühidalt: võõras koduväljak, vastaste kaitse, enda "vaeseks" jäänud rünnakulahendused, rabedus, närvipinge. Vastane oli igati kindlam ja võitu väärt.

Kõike seda kajastavad ka numbrid: laud Villeneuve'i kasuks 44-27, korvisöödud 15-8, pallikaotused 17-13. Kahepunktivisked 49 vs 43 %, kolmesed 13 vs 42 % (Braine'i kolmesed, nende üks trumpe, seega 15/2!), vv 50 vs 86 %.

Megan Mahoney tõi prantslaste kasuks 17+5lp, Ann Wauters 13+10lp, Johanne Gomis 10, Fatimatou Sacko 9+7+3, Virginie Bremont 8+8+6.

Celeste Trahan tõi Braine'i kasuks 21+12lp, Marjorie Carpreaux 13+4+6, Kim Mestdagh 9 ning Anderson niisiis 5 silma. Eelmise mängu kangelanna Anete Steinberga laulusulg võeti ära juba esimesel veerandil (sai liiati juba seksajaks kolm viga) ning tema arvele jäi lõpuks 4+4lp, kuid visked 10st 0...