Valitsus tegi Tallinnas toimuvatele korvpalli EM-valikmängudele erandi

 (62)
Pealtvaatajaid halli ei lubata!
Korvpalli pressikonverents
Foto: Priit Simson

Eesti vabariigi valitsus teatab pressiteates, et kiitis heaks kultuuriminister Tõnis Lukase ettepaneku kehtestada erand Euroopa korvpalli meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiri alagrupi mängude korraldamiseks Tallinnas.

Erandi järgi tohivad positiivse koroonaproovi andnud isikuga lähikontaktis olnud delegatsiooniliikmed pärast lisaanalüüse ja negatiivse tulemuse saamist jätkata treeningute korraldamist ja võistlemist.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Euroopa korvpalli meistrivõistluste korraldajad teinud väga suuri pingutusi spordiürituse nakkusohutuks toimumiseks.

"Valitsuse eesmärk on hoida Eesti elu avatuna nii palju kui võimalik, et meil saaks koroonaviiruse levikule vaatamata jätkuda võimalikult normaalne elu," ütles ta. "Euroopa meistrivõistluste toimumine Eestis on meie spordi tulevikku mõjutav sündmus. Euroopa tipptasemega spordiürituse organiseerimine aitab Eestil ka hiljem saada kõrgetasemeliste rahvusvaheliste spordivõistluste korraldamise õigusi. Mõeldes Eesti spordi tulevikule ja usaldades korraldajate professionaalsust ning koostööd terviseametiga, otsustas valitsus täna selle erisuse anda."

"Turniiri korraldamine annab meie rahvuskoondisele koduväljaku eelise ja seega ka ehk võimaluse saavutada pääs 2022. aastal toimuvale Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. Seda muidugi siis, kui koondis head korvpalli mängib," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Seotud lood:

"Käesolev muudatus ongi tehtud selleks, et üksiku sportlase juhuslik haigestumine ei saaks kogu turniirile kriipsu peale tõmmata. Praeguse korra järgi see juhtuks, kuna Tallinnast peaks automaatselt lahkuma kogu koondis."

Lukas lisas, et turniiri toimumine avaldaks ka laiemat mõju - COVID-19 leviku tõttu on Eestis alates märtsist ära jäänud mitu rahvusvahelist võistlust ja sel põhjusel on iga rahvusvaheline võistlus, mida õnnestub Eestis korraldada, riigi majandusele kasulik.

Euroopa meistrivõistluste valikturniiril osalevad Eesti, Venemaa, Põhja-Makedoonia ja Itaalia meeste koondised. Mängud toimuvad 28. ja 30. novembril Saku Suurhallis. Võistkonnad viibivad Eestis 24. novembrist 1. detsembrini, mille jooksul tagatakse ka nende regulaarne testimine ja järelevalve. Turniiri korraldades järgitakse maailma korvpalliföderatsiooni COVID-19 protokolli ja Eestis kehtestatud piiranguid.

Üritus korraldatakse pealtvaatajateta, juba müüdud piletid ostetakse tagasi. Piletikeskus tagastab piletite ostusumma seitsme tööpäeva jooksul, teatas Eesti korvpalliliit.