Valga noor peatreener kihlveopettuse süüdistusest: need on kuulujutud, usaldan mängijaid täielikult

 (2)
Tartu Ülikool vs BC Valga-Valka, Valmo vs Kerr Kriisa
Valga meeskonna peatreener Kristaps Zeids eilses mängus Tartu Ülikooliga.Foto: Anton Klink, anton.klink@gmail.com

Valga-Valka Maks ja Mooritsa korvpallimeeskond on sattunud Läti politsei uurimise alla, sest väidetavalt annab osade klubi mängijate käitumine 5. veebruari kohtumises Läti Ülikooliga alust arvata, et nad kaotasid meelega.

Valga, kes paikneb kaheksa järjestikuse kaotuse tõttu Läti liigas viimasel kohal, jäi eelviimasel positsioonil asuvale Läti Ülikoolile alla 23 punktiga, 70:93. Eesti mängijaid kihlveopettuses ei süüdistata, seega puudutab juhtum kedagi lätlastest. Lõunanaabritest osalesid antud kohtumises Kristaps Kanbergs, Ivars Žvigurs, Sandis Silavs ja Reinis Strupovics.

Avalduse politseile esitas Valka linnapea Vents Armands Krauklis. Mitmed kihlveoportaalid teavitasid kahtlastest panustest ka kohalikku alaliitu.

"Need on lihtsalt kuulujutud, mina usaldan oma mängijaid täielikult," sõnas 10. veebruaril pärast Juris Umbraško vallandamist meeskonna peatreeneriks edutatud 26-aastane Kristaps Zeids Delfile eile enne mängu Tartu Ülikooliga.

Meeskonna lätlastest mängijad avaldasid eile Läti meedias ka avaliku kirja, kus öeldakse, et suure kaotuse põhjuseks olid vigastused, mitme mängija lahkumine ja kehv mänguvorm.