Mängu eel
Teatavasti on Valgamaa meeskond meistriliigas seitsmendat hooaega, samas kui idavirulased mängisid möödunud hooaegadel esiliigas. Hooajal 2005/2006 kolmanda liiga võitnud Valga Welg/Kolmvedu sai teatavasti meistriliigasse esiliigas mängimata, seega pole kahe maakonna esindusmeeskonnad varasematel hooaegade samas liigas mänginud, kirjutab basket.ee.

Mõlemad on kohtunud võrdselt võõrsil Tyco Raplaga, keda HITO võitis 10. oktoobril 71:63 ja valgalased olid Raplas paremad 20. oktoobril 67:66. Lisaks on Valga alistanud kodus TTÜ KK 88:81, kuid kaotanud võõrsil lisaajal KK Pärnule 81:84. HITOl on teisena kirjas kodune 51:81 kaotus BC Rakvere Tarvas meeskonnalt.

Mängust

Valga otsustas mängu saatuse juba sisuliselt avaveerandil, mis võideti 27:11. Poolajale mingi sama meeskonna 49:27 juhtimisel.

Teisel poolajal viskasid mõlemad meeskonnad 38 punkti ja nii võttis kindla 87:65 võidu Valga.

Kodumeeskonna resultatiivseim oli vanameister Veljo Vares 20 punktiga. Ära peaks märkima ka Scott Grimi nime, kes viskas küll vaid 6 punkti, kuid võttis 16 lauapalli. Külalismeeskonna HITO parim oli Sander Saare, kes viskas 19 silma.

Turniiritabelis on Valga võistkond 3 võidu ja 1 kaotusega kolmas ning KK HITO 1 võidu ja 2 kaotusega viies.

Kui HITOle oli see käesoleval nädalal ainus meistriliiga mäng, siis valgalased sõidavad juba reedel Lääne-Virumaale, et kohtuda Rakvere Tarvaga.