Kaunase klubi seis polnud kiita. Vireleti tabeli alaosas, hetkelgi ollakse kahe võidu ja kuue kaotusega kaheksa naiskonna hulgas kuuendad. Enne lahkumist osales Kast kuues mängus, tõi 6,7 punkti ja võttis 3,2 lauda, kahepunktivisked 61,3 %. Pika mängija kohta saaki üsna vähe.

Samas jätkab Sirenose hingekirjas teist hooaega Ele-Riin Tammik (20a-179cm), kel põhjust Kaunases olla ka Siim-Sander Vene tõttu. Liigamängudes pole Tammik tänavu osalenud. „Mänginud pole, aga olen siin. Loodan, et varsti saan ka mänguaega,“ tähendas Tammik basket.ee-le.

Ülejäänud Sirenos-Hoptransi mängijad on leedulannad. Koos Kastiga pidi lahkuma ka ukrainlanna Darja Zavidna.

* * *

Belgia liigas alistas Castors Braine laupäeval kodus Jeungd Gentsoni (saldo 2-5) 93:45, Merike Anderson ei mänginud. Küll tegi ta kaasa neljapäeval Eurocup-sarja teises voorus kodus portugallaste Carcaveose Lombos Quinta vastu – võit 92:68. Andersonilt 6p+4lp+3rs, kahesed 4/3, kolmesed 1/0.

II Bundesliga Lõuna regioonis jätkab Bamberg täiseduga, viimati alistati kodus Viernheim 68:48. Liisi Sokman tõi 17 minutiga 8p+3rs (kahesed 3/1, kolmesed 5/2). Bambergil ja Kelternil on täisedu kaheksa võitu.

Leicester Riders võitis Suurbritannias põnevas lahingus Manchester Mysticsi 69:62 (33:22 ja 47:45 enne viimast veerandit). Ridersi koduleht kirjutas: „Just lõpus näitasid õed Bratkad jõudu korvi all, mis saigi otsustavaks“. Maaja Bratka tõi 16 punkti ja 10 lauapalli, lisaks kaks vaheltlõiget ja neli blokki.