USA üliõpilaskoondise koosseisust pallis mullu kaks mängijat NCAA sarja neljakordse võitja Duke'i Ülikooli koosseisus, kaks ühekordse võitja Syracuse ning üks mängija ühekordse võitja Marylandi ja Stanfordi Ülikoolist.

Vaieldamatult kuulsusrohkeimas ülikoolis pallivad 182 cm tagamängija Quinn Cook ja 211 cm pikkune keskmängija Marshall Plumiee, kes esindasid mullu Duke'i Ülikooli värve, kes alles tunamullu krooniti USA parimaks ülikoolimeeskonnaks.

Näiteks 19-aastane uustulnuk Cook, sai mullu kohe oma avahooajal Duke'i eest väljakule keskmiselt 9,5 minutiks ning tõi nimeka meeskonna rivistuses keskmiselt 4,1 punkti ja 1,1 korvisöötu mängus.

Lõppenud hooajal jõudsid kõige kaugemale aga Syracuse'i Ülikooli rivistuses pallivad 193 cm pikkune tagamees Brandon Triche ja 203 cm ääremängija James Southerland, kes kaotasid Ida regiooni finaalis napilt 70:77 Ohio Ülikoolile ja jäid seetõttu napilt eemale ülimainekast NCAA Final Four turniirist.

Syracuse'i suurepärases hooajas mängis tähtsat rolli ka tagamängija Brandon Triche, kes oli oma meeskonna paremuselt kolmas skooritegija. Hooaja jooksul pääses ta väljakule keskmiselt 22,5 minutiks ning tõi selle ajaga 9,4 punkti, 2,6 korvisöötu ja 2,5 lauapalli mängus.

Nimetatud Ida regiooni finaalis oli ta muide oma meeskonna parim, kogudes algviisiku pallurina 28 mänguminuti jooksul 15 punkti.

Samas kohtumises pääses väljakule ka vahetusest sekkunud Southerland, kes kogus 11 mänguminutiga 5 punkti. Hooaja keskmisteks kogunes tema kontosse keskmiselt 16 mänguminutit ja 6,8 punki.