Sarnaselt eilsele oli Eesti suure osa kohtumisest tagaajajaosas. Poolajaks oli Eesti kaotusseis 32:36. Kusjuures, seks ajaks oli Eesti teinud koguni 13 pallikaotust. Kolmanda veerandi lõpuks oli seis sama - Eesti sörkis järel 51:56.

Viimase veerandi keskel ometigi mänguseis muutus, nagu eilegi. Paljuski tänu Janari Jõesaare korvidele võttis Eesti järgi. Ka viimastel minutitel olid eilsele sarnaselt Jõesaar ning Maik-Kalev Kotsar need, kes aitasid mängu võidusadamasse tuua. Jaan Puidet täna endas sellist kindlust ei leidnud (visked 4/0).

Eesti võitis 71:68 ning sai lõunanaabrite vastu enne homset ärasõitu Aasiasse kirja kaks tujutõstvat võitu. Lätit kui vastast ei saa kuidagiviisi alahinnata, hoolimata sellest, et nende koosseis oli keskletläbi meist tuntavalt noorem. Lätil oli rivis mehi, kes kuuluvad Eurooppa klubide nimekirja. Näiteks Rolands Smits - Fuenlabrada, Ivars Zvigurs - Elan Chalon, Rinalds Malmanis - Vitoria kutxa Laboral, Rudolfs Stradnieks - NJCAA ning Ervins Meznieks ja Kristaps Gluditis - Praha Sparta.

Läti oli lauas täna parem 37-33, korvisöödud neile 10-9, pallikaotusi meie poolt vaadates 19-20 (teine poolaeg 6-10). Kahepunktivisked meil 49 %, neil 45 %, kolmesed 12,5 vs 25 %, vabavisked 60 vs 60 %.

Janari Jõesaar kogus 21 p+6 lp, Maik-Kalev Kotsar 17 p+4 lp+2 rs, Rain Koort 7 p, Martin Dorbek ja Mihkel Kirves 5 punkti ning Rait-Riivo Laane 3+7+2.

Vastaste edukamad olid: Smits 14+8+2, Zvigurs 14+6 lp, Davis Ceks 13 p.

Homme, so kolmapäeval lendab Eesti delgatsioon Lõuna-Koreasse, kus Qwangjus algab turniir Eesti jaoks laupäeval mänguga Angola vastu.