Universiaadi korvpallikoondis võtab mõõtu soomlastega

 (2)
Korvpall
Foto: Hendrik Osula

Eesti universiaadikoondis kohtub täna-homme kahel korral soomlastega. Kui täna on Helsingi Kisakallio Susi Training Centeris vastas Soome universiaadikoondis, siis homme võetakse mõõtu Soome U20 koondisega.

Helsingisse sõitsid koondisega Rain Koort, Mihkel Kirves, Martin Paasoja, Jaan Puidet, Rait-Riivo Laane, Aleksander Kaaberma, Sten Olmre, Martin Jurtom, Maik-Kalev Kotsar, Janari Jõesaar, Saimon Sutt, Heivo Parrol. Koondisse kuulub ka Martin Dorbek, kes hetkel on Bakuus Euroopa mängudel 3x3 koondisega.

Peatreener on Indrek Visnapuu, treenerid Rauno Pehka ja Tarmo Kikerpill. Universiaadikoondis kogunes esimesse treeninglaagrisse 15. juunil. Kontrollmängudes minnakse lisaks kahele kohtumisele Soomes veel 29.-30. juunil vastamisi Läti U20 koondisega.

Eesti läheb universiaadile kaitsma 2013. aasta kõrget seitsmendat kohta. Universiaadil on Eesti meeskonna vastasteks alagrupis Lõuna-Korea, Saksamaa, Hiina, Angoola ja Mosambiik. XXVIII suveuniversiaad toimub Lõuna-Koreas Gwangjus 3.-14. juulini.

Tänane mäng algab kell 16.