Indrek Visnapuu juhendatav Eesti koondis kaotas Soomele avaveerandi 13:24, teisel veerandil kaitse paranes ning poolaja lõpuks oli seis üsna soliidne - 30:41. Maik-Kalev Kotsar oli toonud 6 punkti, Martin Jurtom 5.

Kolmas veerand Eesti jaoks enam nii rõõmustav polnud. Soome kasutas oma oluliselt pikema ja võimsama eesliini oskused ära ning võitis veerandi 30:19, minnes lõplikult eest. Eesti pool tegi piisavalt ka ise tehnilist praaki.

Viimane veerand 26:20 Soomele ning lõppseis 97:69. Soome oli parem lauas 40-36, korvisöödud 13-8, pallikaotused 16-24. Kahepunktivisked Soomele 65 vs 50 %, kolmesed 30 vs 29 % (meil 21/6), vv 69 vs 41 % (22st 9!).

Martin Jurtom tõi 12+5 lp, Heivo Parrol 10+3 lp, Jaan Puidet 9+6 lp, Martin Paasoja 8+2+2, Maik-Kalev Kotsar 9+4 lp. Positiivsena võib välja tuua, et 11 mängijat sai Eesti poolel mänguaega vähemalt 9 minutit.

Soome poolel olid edukamad: 206 cm pikk Duke'i Ülikooli mees ning Soome korvpalli suurlootus Alex Murphy 23 punktiga, 206 cm pikk Carl Lindbom 20+8 lp, 211 pikk Joonas Caven 16+6 lp, Topias Palmi (194 cm) lisas 10+4+3.

* * *

Universiaadikoondis kogunes esimesse treeninglaagrisse 15. juunil. Kontrollmängudes minnakse lisaks kahele kohtumisele Soomes veel 29.-30. juunil vastamisi Läti U20 koondisega.

Eesti läheb universiaadile kaitsma 2013. aasta kõrget seitsmendat kohta. Universiaadil on Eesti meeskonna vastasteks alagrupis Lõuna-Korea, Saksamaa, Hiina, Angoola ja Mosambiik. XXVIII suveuniversiaad toimub Lõuna-Koreas Gwangjus 3.-14. juulini.