Ungaris testimisel viibiv Reinar Hallik viskas kontrollmängus 11 punkti

 (5)
Ungaris testimisel viibiv Reinar Hallik viskas kontrollmängus 11 punkti
Reinar Hallik äsjasel EM-il Eesti koondise särgisFoto: Hendrik Osula

Käimasoleva nädala lõpuni Ungaris, Szomabathely Falco meeskonna juures viibiv Eesti korvpallikoondislane Reinar Hallik sai oma esimeses kontrollkohtumises kirja 11 punkti.

Lisaks võttis Hallik maha kaks lauapalli ning andis kaks resultatiivset söötu. Ungari kõrgliiga mullune viies meeskond Falco võitis kohtumise sloveenlaste Helios Domžale üle 94:74

Falco peatreener Laszlo Kalman kinnitas klubi kodulehele, et esmamulje testimisel viibivast Hallikust oli positiivne. Kuigi Kalmani sõnul oli eestlase mängus näha veel teatavat reisiväsimust, mainis loots, et Halliku näol on tegu kavala ning leidliku mängijaga. Peatreener vihjas veel, et kui asjad samamoodi jätkuvad, võib Eesti korvpallikoondislane nädala lõpuks ka lepingu teenida.

Halliku potentsiaalne uus leivaisa Szombathely osaleb tänavu lisaks kodusele liigale ka FIBA Europe Cup sarjas. Ungari klubi on ühes alagrupis Varese, Oostende ja Södertäljega.

Mullu nii Kalev/Cramot kui Rakvere Tarvast esindanud Hallik on mänginud varem nii Rootsis, Soomes, Hollandis, Prantsusmaal kui Rumeenias.