Uhke! Maik-Kalev Kotsar sai USA-s vägeva tunnustuse osaliseks

 (16)
Uhke! Maik-Kalev Kotsar sai USA-s vägeva tunnustuse osaliseks
Maik-Kalev Kotsar (vasakul)Todd Kirkland/AFP

USA korvpalli üliõpilasliigas NCAA palliva South Carolina Gamecocksi ridadesse kuuluv Maik-Kalev Kotsar paistab lisaks headele esitustele korvpalliplatsil silma ka väljaspool spordihalli. 23-aastane Kotsar valiti South Carolina ülikooli aasta meessportlaseks.

Lisaks sportlikele tulemustele peetakse silmas ka õpitulemusi ning viimast aastat ülikoolis õppinud Kotsar suutis õppeaasta vältel hoida keskmist hinnet 3.2 peal.

"Olin väga elevil, kui auhinnast kuulsin," rääkis Kotsar USA meediale. "Selline au tähendab mulle palju. Olen väga õnnelik."

Kotsar tunnistas, et soovib karjääri järel omalt poolt ühiskonnale tagasi anda. "Tahan tulevikus Eesti lastega koos töötada, olgu see korvpalli või haridusega seotud. Tahan lihtsalt lapsi aidata."

Lõppenud hooaeg kujunes Kotsari jaoks NCAA kõrgeimas divisjonis edukaks. Tema keskmisteks näitajateks jäid 11,2 punkti, 6,3 lauapalli ja 2,3 tulemuslikku söötu. Kuna tegu oli ühtlasi tema viimase aastaga ülikoolis, on ta automaatselt üles antud ka tänavuse aasta NBA drafti.