U16 korvpallikoondis alustab reedel EM-i A-divisjoni turniiri

 (2)
Korvpall Eesti U16 noormehed
Marko Parkonen U16 koondist juhendamasFoto: Ilmar Saabas

Eesti noormeeste U16 koondis lendas kolmapäeva pärastlõunal Serbiasse Novi Sadi, kus alustatakse reedel A-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi.

Eesti kuulub D-alagruppi koos Gruusia, Itaalia ning Prantsusmaaga. Esimene mäng peetakse reedel grusiinidega, kellega juuli keskel Türgis toimunud turniiril juba mõõtu võeti. Toona alistati 14-punktisest kaotusseisust Gruusia 62:51.

Koondise peatreener Marko Parkonen sõnas vahetult enne äralendu Basket.ee-le antud intervjuus, et grusiinide lõplik koosseis selgub alles kohapeal, kuid usutavasti on kõik paremad mängijad EM-il kohal.

„Juulis peetud mängus ei näidanud grusiinid kindlasti kõike välja, sest päev varem Türgi vastu tegid nad maa-ala pressi, mida nad meie vastu üldse ei kasutanud. Kahjuks väga palju videomaterjali nende kohta samuti näinud ei ole. Nad varjavad üldjuhul enda tegemisi päris hästi. Me teame Gruusia mängijaid ja nende tugevusi, peame selle infoga hakkama saama,“ kommenteeris Parkonen.

Prantsusmaa koosseis on Parkoneni sõnul hirmuäratav: „Nende 12 meest on meile teada aga võtame mäng korraga.“

Milliseid muudatusi on koondis enda mänguplaanis teinud pärast edukat Balti matši? „Vaatasime üle mõned special play`d. Kui meie vastu midagi üllatavat tehakse, siis oskame ka mängusituatsioonides nendeks valmis olla. Me ei pea igakord timeouti võtma, et sellistes olukordades lahendus leida.“

Seotud lood:

Koondise kapten Joosep Heinla sõnul on U16 koondise algavaks EM-iks hästi valmis: „Oleme teinud kõvasti trenni ning Balti matšil Läti ja Leedu vastu saadud võidud andsid enesekindlust. Saame omavahel hästi läbi ja meil on ühtlane meeskond.“

Koondist juhendavad peatreener Marko Parkonen ja treenerid Rein Raam ning Martin Rausberg. Füsioterapeudi kohuseid täidab Frederik Ross.

Esimene mäng Gruusia vastu peetakse reedel, 10. augustil algusega kell 14:45. Mängu näeb otseülekandes Basketi Facebooki vahendusel.