Kohtumise avakorvi mängu 38. sekundil viskasid lätlased, kuid peagi haaras ohjad kodumeeskond Rock, minnes juhtima 14:6 ja 19:9. Lätlased suutsid viigistada mängu seisul 23:23, kuid avaveerandi võitis siiski TÜ/Rock 28:25. Kümne punktiga toetas esimese kümne minuti jooksul omasid Brian Cusworth, kirjutab ETVSport.

Punktivaesema teise veerandaja järel saavutas TÜ/Rock juba üheksapunktilise eduseisu 45:36. Vahespurt tehti, kui teist perioodi oli mängida 4.28 ning tartlased juhtisid 34:31 — ülejäänud veerand võideti 11:5. Esimese poolaja edukamad oli Rocki poolelt Cusworth 16 ja Tanel Tein 12 punktiga.

Kolmandal perioodil hakkas TÜ/Rocki edu pikkamööda sulama, kuni Justin Love’i tabav vabavise tõi tabloole viiginumbrid 54:54 ning mängida oli veerandaega veel 2.37. Järgneva pooleteise minuti jooksul viisid aga Gert Kullamäe ja Tein TÜ/Rocki uuesti peale 62:54. Perioodi lõpuks oli seis 62:59.

Neljandal veerandajal kasvatas TÜ/Rock edu vahepeal kümnele punktile (72:62). Sarnaselt eelneva perioodiga hakkas aga eestlaste edu taas kahanema ning 1.39 enne lõppu oli pärast Raimonds Gabransi vabaviset seis viigis 84:84.

57 sekundit enne lõppu tabas pärast Tanel Teini ühte vabaviset Aigars Vitols ja viis Ventspilsi 86:85 ette. 34 sekundit enne lõppu tabas Kullamäe kaugviske ning viis tartlased juhtima 88:86, kuid kaheksa sekundit hiljem tegi Gabransi korv seisuks 88:88.

Otsustavatel sekunditel eksis kõigepealt Kullamäe, lauas olnud Cusworth üritas kahel korral ning teisel viskel tabas ja viis kolm sekundit enne lõppu TÜ/Rocki juhtima 90:88. Ventspils võttis aja maha ja sekund enne lõppu tegi Cusworth vea Akinlolu Akingbalale, kes eksis esimesel vabaviskel ning viskas mööda ka teise ürituse. Lauapall langes aga TÜ/Rockile ning 90:88 võit jäeti koju.