TÜ/Rock vähendab korvpallurite palkasid?

 (43)
Tanel Tein, Rock
Eesti Päevaleht

Kuna Tartu linn on vähendanud spordiklubide toetusi 10% võrra, kaalub TÜ/Rocki korvpallimeeskonna juhtkond ka mängijate palkade vähendamise võimalust.

"Sport ühiskonnast lahus ei seisa, seetõttu puudutab majanduslangus ka meid," kommenteeris Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi korvpalliprojektide juht Priit Kaasik olukorda Delfile.

"Palkade vähendamine on ebameeldiv ja viimane võimalus, kuid seda ei saa välistada," sõnas ta. "Kahju on juba sellest, et me peame palkade teemal rääkima."

Kaasik ei soovinud prognoosida, kui suur on tõenäosus, et Rock peab tõesti mängijate palkade kallale minema. "Ei tahaks ennustada. Pärast võivad need prognoosid ebatäpseks osutuda."

"Linn võttis solidaarsuse printsiibil kõigilt spordiklubidelt ja spordiprojektidelt 10% raha vähemaks. Rock ei ole selles osas erand," lisas Kaasik. "Ma ei pea ka Rocki selles osas suurimaks kannatajaks."

Tema sõnul on klubi muid kulusid juba kokku tõmmatud, k.a. Rocki treeningtingimuste ja kontrollmängude arvelt. Lähiajal seisavadki juhtkonnal ees rasked läbirääkimised mängijatega palkade küsimuses.