23 pallikaotust teinud Rocki parim oli täna Janar Talts 15 punktiga, Brian Cusworth ja Marek Doronin lisasid 10 silma. Samaara tegi 10 pallikaotust ja jäi lauavõitluses alla 29:33.

Mõlemad võistkonnad olid edasipääsu alagrupist juba enne tänast mängu kindlustanud. Esimese kaotuse saanud Rock, kes oli kodus Samaara võitnud 77:57, võidab alagrupi, kui alistab viimases voorus koduväljakul Lappeenranta.

Samaara — Rock mängu reportaaž:

Rock asus Samaaras peetud kohtumist Brian Cusworthi ja Janar Taltsi visetest kiirelt 4:0 juhtima. Avaveerandi keskel juhtis Rock 16:13. Sellel seisul võttis kodumeeskond esimese mõtlemisaja, millest oli ka kasu, sest järgnevalt tehti 8:0 vahespurt.

Minut enne avaveerandi lõppu juhtis kodumeeskond 21:16. Neli minutit punktita olnud Rocki korvimõõna lõpetas Vallo Allingu, kelle korvi järel olid tartlased 18:21 kaotusseisus. Avaveerand lõpuks Samaarale 25:18.

Teise veerandi esimese kahe minutiga kasvatasid Samaara pallurid vahe 10-punktiliseks (32:22). Gert Kullamäe vastas kohe tabava kolmepunktiviskega. Edasi jätkus võrdne mäng — viis minutit enne veerandi lõppu juhtis Samaara 40:32.

Georgi Tsintsadze ja Janar Taltsi kolmepunktivisete järel kaotas Rock veel nelja punktiga (38:42). Avapoolajal kahepunktiviskeid koguni 80,9 %-lise tabavusega sisse visanud venelased juhtisid 2 minutit enne poolaja lõppu 49:41.

Avapoolajal, mille võitis Samaara lõpuks 51:43, olid Rocki parimad vastavalt 3 ja 2 viga teinud Cusworth ja Talts 10 punktiga. Tartlased patustasid mängu esimeses pooles üheksa pallikaotusega (Samaaral 3).

Kolmanda veerandi esimese nelja minutiga kumbki meeskond punkte ei saanud. Perry korvi järel juhtis Samaara kümne punktiga (53:43). Korvidevaese veerandaja keskel oli kodumeeskonna eduseis 55:46.

Kaks minutit enne lõppu vähendas Kullamäe kolmepunktivise Rocki kaotusnumbrid 51:59-le. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Samaara 61:53. Kodumeeskonna kahepunktivisete tabavus kukkus selle veerandajaga 63,6% peale (Rockil 54,1%). Pallikaotusi olid tartlased teinud juba 16 Samara 7 vastu.

Neljanda veerandi juhatas sisse Sestokase kahepunktivise. Seitse ja pool minutit enne lõppu juhtis kodumeeskond 64:55. Tsintsadze kolmepunktiviskele vastas omapoolse tabava kaugviskega Perry ja seis oli 67:58.

Rock oli hädas Perry katmisega, kes viskas kuus minutit enne lõppu oma kaheksanda järjestikuse punkti, viies venelased 69:58 juhtima. Neli minutit enne lõpusireeni võttis Üllar Kerde mõtlemisaja (seis endiselt 69:58).

3.50 enne lõppu tabas Marek Doronin kolmese ja Rock kaotas 61:69. Perry vastas aga kiirelt omapoolse kahepunktiviskega. 2 minutit enne lõppu kasutas kodumeeskond seisul 72:61 oma minutilist mõtlemisaega.

Mängu saatuse otsustas lõplikult Samaara tabav kolmene minut enne lõppu, mis viis kodumeeskonna juba 75:63 juhtima. Lõpuks venelastele 77:65 võit.