TTÜ pääses rahvusvahelises üliõpilasliigas kindla võiduga finaali

 (3)
Karikavõistluste pronksimäng TLÜ Kalev vs TTÜ KK
TTÜ oli ainus põhiturniiril osalenud tiim, kes 16 parema sekka ei pääsenudFoto: Madis Veltman

Riias algas täna poolfinaalmängudega rahvusvahelise korvpalli üliõpilasliiga ISBL finaalturniir. TTÜ KK näitas esimeses poolfinaalis kindlat mängu ja alistas Moskva Riikliku Kehalise Kasvatuse Akadeemia ülekaalukalt, 96:75.

TTÜ sai poolajavileks kümnepunktise edu ja kasvatas vahe 3. veerandi lõpuks juba 72:49-le. TTÜ resultatiivseimad olid Kristjan Kitsing 22 punkti ja 14 lauapalli ning Toomas Raadik 21 punktiga.

Reedese finaalmängu vastane tuleb TTÜ-le paarist Läti Ülikool (LU, Riia) ja Leedu Spordiülikool (LSU, Kaunas).

2012. aastal loodud ISBLi liigas mängis tänavu 16 meeskonda Venemaalt, Lätist, Leedust, Gruusiast, Ungarist ning loomulikult ka Eestist. Lisaks TTÜ-le mängis sel hooajal ISBL Cupil ka Eesti Maaülikooli meeskond, kes pidas oktoobris kolm kohtumist ja alagrupist edasi ei saanud.

TTÜ, kes on liigas osalenud selle loomisest saati, liikus Final Fouri turniiritabeli liidrina. Eelnevate aastate tulemused on muljetavaldavad – esimesel aastal ISBL võideti, teisel jäädi kuuendaks. Eelmisel hooajal, mil formaat muutus ISBL Cup-i nime kandvaks, jäädi alla finaalis ja tuldi koju II kohaga. Käesoleva hooaja kuuest kohtumisest on tulemuseks viis võitu ja üks kaotus.