Piirilinna meeskond alustas kohtumist suurepäraselt, kui mindi 9:0 ja 21:7 juhtima ning kuue tabava kaugviske toel võideti avaveerand 28:19. Seisult 32:19 tegi Liepaja 12:2 spurdi ja 4.16 enne poolajale minekut pääseti esimest korda ka ette. Poolaeg kuulus Liepajale 48:40. Valga-Valka ei saanud kuidagi kaitset pidama ja kolmanda veerandajaga paisus vahe 13 punktile. Olukord läks veelgi süngemaks viimasel neljandikul, mil lasti vastastel teha koguni 20:2 spurt. Lõpuminutitel sai ka Valga-Valka oma punktid visatud, kuid kindel kaotus oli tõsiasi.

Justin Lamont Johnson kogus Liepaja parimana 31 punkti, 9 lauapalli ja 8 korvisöötu. Andraz Kavas sai kirja 25 silma ning Torrance Rowe ja Arnis Ate lisasid kumbki 12 punkti.

Valga-Valka eest tõid Kristaps Miglinieks ja Sade Aded Hussein võrdselt 17 punkti, neist viimane noppis ka 10 lauapalli. Lynden Bernard Rose Jr viskas 11 punkti, kogus 8 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Dashawn King ja Egert Haller lisasid 10 silma.

Teistes mängudes oli Betsafe Jurmala 81:69 üle VALMIERA GLASS VIA-st ning Riia VEF võitis 90:75 BK Ogret.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 9. märtsil. Eesti klubide omavahelistes matšides võtavad mõõtu Tartu Ülikool ja Pärnu Sadam ning BC Valga-Valka/Maks&Moorits ja Tallinna Kalev/TLÜ. Läti poolelt võõrustab Jekabpils/SMScredit.lv BK Ventspilsi ja BK Liepaja kohtub BK Ogrega.

Timo Eichfussi intervjuu:

Enne mängu:

BC Valga-Valka/Maks&Moorits - BK Liepaja
06.03.2019, kell 19:00, Valga, Valga Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Liepaja (5-18) ja Valga-Valka (6-17) kohtusid viimati 3. novembril. Kodumeeskond võitis avaveerandi 28:22, kuid järgmise kümne minutiga lasi Valga-Valka vastastel vaid kaheksa punkti visata ja poolajaks haarati 38:36 eduseis. Liepaja tuli puhkepausilt paremas hoos tagasi ja viimase neljandiku alguseks juhtisid juba nemad 56:49. Neljas veerandaeg kulges skoorirohkelt, aga Valga-Valka laeks jäi kahel korral kuue punkti kaugusele tulek ning kokkuvõttes võeti 76:85 kaotus vastu.

Justin Lamont Johnson oli Liepaja poolelt pidurdamatu, visates üleplatsimehena 39 punkti ja lisaks sai ta kätte 9 lauapalli ning andis 6 korvisöötu. Praeguseks Jurmala eest palliv Carl Anthony Montgomery tõi Valga-Valka parimana 18 punkti ja 12 lauapalli.

Seitsme mehega mänginud Valga-Valka kaotas viimati koduplatsil Riia VEF-ile 54:82. Enne seda saadi ootamatu 59:70 kaotus Jekabpils/SMScredit.lv meeskonnalt ja 79:91 kaotus Pärnu Sadamalt. 10. veebruaril alistati võõrsil 84:76 Läti Ülikool.

Liepaja viimase aja tulemused pole samuti head olnud, kui on tunnistatud Tartu Ülikooli 86:68 ning Jekabpilsi 71:63 paremust. 19. veebruaril võideti Valmierat 73:71.

Valga-Valka eest on Lynden Bernard Rose Jr toonud keskmiselt 15,3 ja Dashawn King 10,3 punkti. Rose'i nimel on samuti 9,0 lauapalli ning Sade Aded Hussein on võtnud 7,0 lauapalli.

Justin Lamont Johnson on Liepaja poolelt toonud 20,9 ja Andraz Kavas 16,0 punkti. Enamik tänavusest hooajast Valga-Valkat esindanud Guntis Sipolinš on kogunud 8,5 lauapalli ja Taylor Hanif Bessick järgneb 7,8 lauapalliga.