TIPPHETKED | Korvpalliliiga play-off algas põnevusmänguga: Pärnu Sadam alistas võõrsil Valga-Valka

 (19)
Rannula ja Raadiku kommentaarid

Koduses Alexela korvpalli meistriliigas tehti täna algust veerandfinaalseeriatega. Pärnu Sadam võitis põnevaima paari avavaatuses võõrsil BC Valga-Valka Maks&Mooritsa 93:85 ja asus kolme võiduni peetavat seeriat 1:0 juhtima.

Valga-Valka oli avaveerandi järel ees 21:17 ja säilitas poolajavileks neljapunktilise edumaa - 45:41. Kolmanda perioodi lõpuks olid kodumeeskonna edunumbrid 67:65. Pärnu mängumees Siim-Markus Post oli visanud üleplatsimehena juba 20 punkti ja jaganud seitse resultatiivset söötu.

Valga napp eduseis püsis kuni lõpuveerandi kolmanda minutini. Siis tegid külalised 14:5 vahespurdi ja läksid oma teed. Post oli lõpuks võitjate kõige tulemuslikum, kogudes 28 punkti (visked mängust 8/16, vabavisked 10/16) ja üheksa korvisöötu. Lauavõitluse 27:40 kaotanud ja kehvemat visketabavust näidanud kodumeeskonna parim oli lätlane Edgars Lasenbergs 20 silmaga.

Valga-Valka oli põhiturniiril kogunud Pärnust ühe võidu enam, kuid tänasega anti koduväljakueelis käest.

Kolmapäeva õhtul alustavad oma 1/4-finaalseeriat Rapla AVIS Utilitas ning Tallinna Kalev/TLÜ. Korra on Kalev/TLÜ tänavu suutnud Raplat võita ning korra võitis Rapla kodus vaid ühe silmaga. Seega, on tõenäoline, et Gert Kullamäe tiim suudab Aivar Kuusmaa omale südilt vastu panna.

Seotud lood:

Mängujärgsed kommentaarid: