TIPPHETKED JA FOTOD | Kalev/Cramo oli poolfinaali avamängus raskustes ja võitis Pärnut vaid kuue punktiga

 (33)

OlyBet korvpalli meistriliigas algas täna poolfinaalseeria BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama meeskondade vahel. Tallinnas Kalevi spordihallis peetud kohtumises andsid pärnakad südika lahingu ning kaotasid vaid kuue punktiga, 85:91.

Pärnu võitis avaveerandi 21:19 ja juhtis poolajavileks 41:40, kuid kolmandal perioodil oli Kalev 17 punktiga parem ja pääses ette 70:54. Pärnakad polnud aga alla andnud ning jõudsid kolm minutit enne lõppu vaid kahe punkti kaugusele (83:85). Lõpuminuti alguses nelja silmaga (85:89) kaotanud Pärnu mängis oma võimaluse maha 24 sekundit enne sireeni, kui Demetre Rivers tegi pallikaotuse. Tony Wroten tabas seejärel kaks vabaviset ja kindlustas Kalevile võidu.

Kalevi poolel hiilgas Arnett Moultrie 30 punktiga (kahepunktivisked 10/14, vabavisked 10/11). Pärnakate poolel tõusis Henri Wade-Chatman 31 punktiga üleplatsimeheks.

Mõneti üllatuslikult jäi Pärnu lauavõitluses 37:31 peale, aga Kalevi viskeprotsendiks kujunes 53, Pärnul oli see 47. Külalised tegid rohkem pallikaotuseid (16-13), korvisööte andis kodumeeskond 23 Pärnu 17 vastu.

"Eelmises mängus Pärnu vastu oli praktiliselt sama stsenaarium. Tegime seal küll teise poolaja kehvemini kui esimese, aga nüüd lõpus oma mängijatelt ei oota selliseid lahendusi, mis siin toimus. See on kindlasti koht, kus mängijad peavad distsipliinist kinni hoidma, olema ise piisavat targad, et mitte minna ahvatluse saagiks. Ei olnud üldse hea mänguline suhtumine," rääkis Kalev/Cramo abtireener Indrek Reinbok.

Seotud lood:

Omasid ei saanud aidata täna keskmängija Reggie Lynch. "Tal käis kergelt näpp liigesest välja. Mõned mängivad sellega, mõnedel on keerulisem. Täna tegime sellise otsuse. Maxim Salashi puhul jäi veel kõva varu sisse. Pärnu on meile andnud alati kõva lahingu ja usun, et nad tahavad meid veel ära karistada," lisas Reinbok

Pärnu meeskonna peatreener Heiko Rannula: "Südist mängust ei piisa, võib-olla vaid miniklassis. Kui ikka mõistust pole, siis ei saa midagi teha - ei pidanud kokkulepetest kinni, mida kaitses teha ja rünnakul olid teatud mehed liiga elevil. Osutame kodus küll kõva vastupanu, aga ei tea, kas saame veel nii hea võimaluse. Kalev/Cramo polnud mänguks valmis. Nende liidrid arvasid, et jooksevad meist üle. [Arnett] Moultrie on klassiga mängumees ja temaga on raske, aga saame paremini. Meil oli tema vastu plaan välja mõeldud. Lõpulahendid jäid meil kaootiliseks. Tahaks kurjustada, aga võtame rahulikult. Sellel meeskonnal on potentsiaali."

Pärnu ja Kalev/Cramo on taas vastamisi esmaspäeval, 29. aprillil. Laupäeval peavad oma teise poolfinaalmängu ära Tallinna Kalev/TLÜ ja TalTech.