TIPPHETKED JA FOTOD | Eesti korvpallikoondis alistas hiilgava mänguga Leedu, Kriisalt vägev viskekontsert

(210)
Esimene võit Leedu üle pärast iseseisvuse taastamist!

Eesti korvpallikoondis alistas Balti keti karika avamängus Leedu 92:85. Üleplatsimeheks kerkis 26 punktiga 19-aastane Kerr Kriisa. Seni polnud Eesti suutnud pärast iseseisvuse taastamist Leedut võita.

Üleplatsimees Kerr Kriisa oli 26 punkti ja seitsme resultatiivse sööduga Eesti parim. Kriisa tabas 12 kolmesest koguni 8. Sander Raieste lisas 17 silma ja Siim-Sander Vene 13 punkti. Väga efektiivselt tegutsenud Janari Jõesaar kogus statistikasse neli punkti, 13 lauapalli, kuus resultatiivset söötu ja kaks kulpi.

Leedu poolel oli kõige resultatiivsem Grigonis, kelle arvele jäi 14 punkti. Lekavicius kogus 12 silma, Dimsa ja Birutis said mõlemad 11 punkti.

Kohtumine täispikkuses:

Laupäeval madistavad omavahel Leedu ja Läti, pühapäeval lõppeb turniir naabrite Eesti ja Läti omavahelise vastasseisuga.

Lisaks Balti keti karikale peab Eesti järgmisel nädalal võõrsil kaks kohtumist Soomega.

Eesti korvpallikoondis sõprusmängudeks Leedu, Läti ja Soomega:

Tagamängijad: Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Siim-Markus Post, Rain Veideman, Robert Valge, Martin Dorbek, Mikk Jurkatamm

Ääremängijad: Siim-Sander Vene, Janari Jõesaar, Henri Drell, Sander Raieste, Kregor Hermet, Saimon Sutt, Mihkel Kirves

Lõppskoor on 92:85.
Nurger korjab laua ja Eesti on võitnud!!!!!
Leedu ebaõnnestub ja Kitsing on 24,5 sekundit enne lõppu vabaviskejoonel. Kahest kaks ja seis on 92:85.
Kriisa kaheksas kolmene! 90:85 ja 35 sekundit,
Nurger korvi alt! 87:85 ja Leedu võtab aja maha. 1.16 esimese lisaaja lõpuni.
Raieste vastab komesega!
Lekavicius ja Grigonis pääsevad kahel rünnakul järjest vabaviskejoonele. Mõlemad panevad kahest kaks, Eesti on jäänud 82:85 taha.
Kriisa seitsmes kolmene! Eest 2.44 enne lõppu 82:81 ees.
Lekavicius korvi alt, Leedu läheb ette. 79:81.
Lisaaeg algas. Eestil on väljakul Kriisa, Raieste, Kitsing, Drell ja Nurger.
Eesti ei suutnud viiamase kolme minuti jooksul punkte visata, Leedu oli kuival kaks minutit.
Grigonis paneb korvi alt mööda, lisaaeg! 77:77.
Eesti rünnak luhtub, Jõesaare viimase sekundi vise läheb ässaks. Leedu rünnak, kellal on 25,9 sekundit.
Seis on sama, lõpuni 48 sekundit.
Birutis viigistab. 77:77 ja kell näitab 1.58.
Lekavicius vastab kolmesega, 77:75.
Jõesaar tabab korvi alt ja teenib ka vabaviske. Paraku läheb see mööda. Eesti 2.51 enne lõppu 77:72 peal.
Kapten Vene peab viie veaga pingile minema, asemele tuleb Raieste.
Vene tabab keskpositsioonilt, Eesti taas viie punktiga peal. 3.13 neljanda veerandi lõpuni.
Vene teeb oma neljanda vea. Birutis taba kahest vabaviskest kaks, Eesti 73:70 ees.
Kriisa kolmesed lähevad järjest julgemaks, aga lähevad endiselt sisse. Seitsmest kuus ja 18 punkti! Eesti 4.18 enne lõppu 73:68 peal.
Raieste viib pärast meeleheitlikku ponnistust Eesti taas 70:68 ette.
Arnas Butkevicius viigistab. 5.51 neljanda veerandaja lõpuni, 68:68.
Kriisalt viies kolmene! Eesti 6.45 enne m'ngu lõppu 68:64 ees.
Kriisa ja Raieste on Eestile toonud 12 punkti, Vene arvel on 9 silma.
Kolmas veerandaeg läbi, Eesti juhib 63:62.
Debütant Robert Valge on vabaviskejoonel. Paraku kahest null ja esimesi punkte ei tule.
Drellilt teine kolmene, 1.26 enne kolmanda veerandaja lõppu on Eesti ees 63:57.
Esimese mängijana on neli viga teinud Rain Veideman, seda kõigest kaheksa minutiga.
Raieste toob korvi alt kaks punkti juurde, aga Tomas Dimša vastab kolmesega. Eesti edu on 5 minutit enne kolmada veerandi lõppu kahanenud 57:54 peale. Platsile tuleb Robert Valge, kes teeb Eesti koondise debüüdi.
Kriisa meelitab Mantas Kalnietiselt järjest kaks viga välja ja Raieste suurendab kolmesega Eesti edu juba 53:44 peale!
Kriisa alustab teist poolaega tabava kolmesega, temalt nüüd kaugvisked 4/4!
Algas teine poolaeg!
Ainsana pole Eesti poolt väljakul käinud debütant Robert Valge.
Leedule on Marius Grigonis toonud 8 punkti.
Eesti resultatiivseim on 9 punktiga Kerr Kriisa, mänujuhilt ka 3 resultatiivset söötu. Sander Raieste ja Siim-Sander Vene on lisanud 7 punkti. Janari Jõesaare arvel on 2 punkti, 4 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.
Eesti võidab esimese poolaja 47:44!
Janari Jõesaar on mehiselt ründelauapallide eest võidelnud. Pool minutit enne poolaja lõppu võlus Jõesaar Kristjan Kitsingule välja hea kolmesekoha ja Kitsing ei eksi. 45:42 Eestile.
Kregor Hermet saab minut enne poolaja lõppu kahe vabaviskega samuti käe valgeks. 42:38 Eestile.
Oma skoori avab kolmesega ka Drell. 38:35 Eestile.
Sutt tabab ka kolmese, Eesti on 35:33 ees.
Esimest korda Jukka Toijala käe all koondisesse pääsenud Saimon Sutt viskab kohe kaks punkti ära. Eesti on 6.17 enne poolaja lõppu 31:30 peal.
Kriisalt juba kolmas tabav kolmene! Eesti 27:21 ees.
Esimese veerandi võidab tänu Kerr Kriisa viimaste sekundite kolmesele 24:21 Eesti!
Ulanovas heidab kolmese sisse ja Leedu pääseb täna esimest korda ette. 12:14.
Õhtu ilusaim korv, Henri Drell söödab palli selja tagant Rauno Nurgerile, viimane surub palli võimsalt pealt. Eesti on 3.30 enne esimese veerandi lõppu 12:11 ees.
Viis minutit mängitud, Eesti on 10:8 ees. Eestil on vedanud, et Leedu on ohtralt vabaviskeid mööda pannud.
Vene teeb juba oma teise vea, Eestil on kolme minutiga neli võistkondlikku viga täis.
Kriisa kolmene viib Eesti 7:1 ette.
Sander Raieste viib korvi alt Eesti 2:0 ette.
Mäng käib!
Algviisikud: Eesti: Kerr Kriisa, Sander Raieste, Janari Jõesaar Siim-Sander Vene, Kristjan Kitsing. Leedu: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Arnas Butkevicius, Eimantas Bendžius, Marek Blaževic.
Kohtumise juhtavad sisse Eesti peaministri Jüri Ratase ja FIBA Euroopa peadirektori Kamil Novaki kõned.
Leedu tänane koondis:Mantas Kalnietis (Lokomotiv-Kuban), Tadas Sedekerskis (Baskonia), Laurynas Birutis (Monbus Obradoiro), Rokas Jokubaitis (Kaunase Žalgiris), Eimantas Bendžius (Sassari Dinamo), Marek Blaževič (Kaunase Žalgiris), Tomas Dimša (Kaunase Žalgiris), Marius Grigonis (Kaunase Žalgiris), Lukas Lekavičius (Kaunase Žalgiris), Arnas Butkevičius (BC Rytas) ja Edgaras Ulanovas (Fenerbache).
Kohtumise alguseni on jäänud 10 minutit, käib mängijate tutvustamine.
Tuletame meelde, et Delfi TV otseülekanne algab kell 19.15.
Tere-tere Saku suurhallist! Pikk (saali)korvpalli paus saab läbi poole tunni pärast. Mõlemad võistkonnad teevad praegu soojendust.