Tartu Ülikooliga lõid käed veel kaks leegionäri, neist üks on kolmekordne Euroopa meister

 (64)
Lepingud ka Kitsingu ja Taltsiga!
BASKET-EURL-ISR-LIT-MACCABI-ZALGIRIS
Vytenis Cizauskas 2014. aastal Žalgirise särgis EuroliigasFoto: Jack Guez, AFP

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond andis teada, et on sügisel algava uue hooaja eel lepingud sõlminud juba üheksa palluriga, kelle hulgas on lisaks rootslasele Carl Engströmile veel kaks välismaalast.

Klubi pressiteate väitel on põhimeeskonnas tänavu kindlad üheksa nime: mängujuhid Tanel Sokk ja Vytenis Cizauskas, viskavad tagamehed Steven Cook ja Kristen Meister, väike äär Kent-Kaarel Vene ning korvialused pallurid Janar Talts, Kristjan Kitsing, Heivo Parrol ja Carl Engström.

Seotud lood:

Leedulane Vytenis Cizauskas on septembris 25. sünnipäeva tähistav mängujuht, kelle viimaseks koduklubiks oli Prienai Vytautas. Nende koosseisus tuli ta tänavu kevadel Triobet Balti liiga meistriks ning tugevas koduses meistriliigas kuuendale kohale. Kaasa löödi ka FIBA Europe Cupil, kus tuli piirduda teise ringi pääsuga. Hooaja jooksul kogus mees Leedu meistriliigas keskmiselt 23,5 mänguminutiga 8,5 punkti, 3,3 lauapalli ning 3 korvisöötu. Samad näitajad FIBA Europe Cupilt olid 25,8 minutit, 10,3 punkti, 3,4 lauapalli ja 4,2 resultatiivset söötu. Varasemalt kuulus mees pikalt Kaunase Žalgirise süsteemi, tuli esindusmeeskonnaga 2014. aastal Leedu meistriks ning on mänginud ka Euroliigas. Noortekoondistest on ette näidata Euroopa meistri tiitel U16, U18 ja U20 vanuseklassist ning MM-i kuld U19 vanusest.

196 cm pikkune 22-aastane Ameerika tagamängija Steven Cook tuleb Euroopasse esimest hooaega, olles kevadel värskelt Princetoni ülikooli lõpetanud. NCAA I divisjoni kuuluva Princeton Tigersi koosseisus teenis ta kõigil neljal ülikooliaastal tublisti mänguminuteid, kõige enam oma viimasel hooajal – 30,2 minuti jooksul viskas mees 13,6 punkti, võttis 5,1 lauapalli ning andis 1,7 korvisöötu.

Lisaks neile üheksale kaasab esindusmeeskond treening- ja võistlusprotsessi ka oma korvpallikooli BC Tartu lubavamad noormängijad: tagamehed Kerr Kriisa, Robin Kivi ja Märt Rosenthali ning eesliinipallurid Hendrik Eelmäe ja Patrik Saali.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene on optimistlik mõlema Tartusse tuleva leegionäri osas. „Otsisime eelkõige välismaalt mängijaid selle järgi, et nad sobituks võimalikult hästi meie ette nähtava mängujoonisega. Mängujuht Cizauskas on Leedu kooliga tugev mängija, kelle parimad küljed on täpselt meile sobivates kohtades. Temalt ootan tänavu tagaliini liidrirolli kandmist. Cook tuleb heast ülikoolist ja on näidanud ilusaid esitusi, aga eks tema esimene aasta Euroopas toob omad mured. Nii palju, kui suhelnud oleme, tundub, et ka tema võiks sobida täitma neid ülesandeid, mida temalt ootame: palju punkte ja hea kaitsemäng.“

Nii-öelda uute eestlaste kohta sõnab Vene: „Meil on väga hea meel, et saime kaks Eesti koondise meest, Taltsi ja Kitsingu, uueks hooajaks meie juurde liita. Põlise tartlasena ei pea Kristjan Kitsing kindlasti pikalt endas motivatsiooni otsima, et meeskonna eest parim anda ning sama ka Taltsiga, kes kogenuma mängumehena noorte kõrvale väga vajalik lisand. Mõlemad on suvel koondise eest sümpaatseid esitusi teinud, loodame kindlasti Tartus sama näha.“

Tänavuse hooaja komplekteerimisprotsess kulges peatreeneri sõnul soovitust veidi vähem sujuvalt: „Me ei saanud paraku kokku päris kõiki neid mängijaid, keda me tahtsime. Me ei unusta kindlasti ka oma viit noort, meeskond on koostatud nii, et vanemad ja kogenumad katavad liinid ära ja seeläbi saame sujuvalt integreerida ka noored. Lõppeesmärk on jõuda meeskonnani, kes sobitub omavahel ideaalselt ning tegutseb sujuvalt.“

Vaid üheksa mehega hooaega mängida Vene siiski ei plaani: „Vaatame loomulikult jätkuvalt ringi, kuid kiirustama kindlasti ei hakka. Soov kümnes mängija juurde leida on olemas. Sellest hoolimata ei jää meeskonna juurest kõrvale ka oma noored – kedagi jõuga juurde tooma või eemale peletama me kindlasti ei hakka. Kõik saavad võimaluse.“

Tuleva hooaja seisukohast on tänaseks selge vaid see, et Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna mängud FIBA Europe Cupi raames saavad toimuma septembri teises pooles, 20. ja 27. septembril. Kogu täpsem info selgub 4. augustil, kui liiga meeskondade esindajad Münchenis kohtuvad. Koduse Alexela meistriliiga osas saabub selgus 3. augustil toimuval koosolekul. Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna need liikmed, kes koondiste töös ei osale, on Tartus uuele hooajale alust panemas juba juuli algusest.