Tartu Ülikool viskas VEFi vastu vaid 41 punkti ja hävis suurelt

 (29)
Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene
Tartu Ülikooli peatreener Priit VeneFoto: Siim Solman

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas lõpetas Riia VEF põhiturniiri võidukalt, kui koduplatsil oldi koguni 99:41 üle Tartu Ülikooli meeskonnast, kes mängis kahe põhimeheta.

Riia VEF - Tartu Ülikool 99:41 (20:12, 22:11, 33:2, 24:16)

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Instagrami vahendusel kinnitati, et leedulasest keskmängija Tautvydas Šlezas VEF-i vastu platsile ei jookse, sest olevat treeningul õnnetult Kregor Hermeti jalale maandunud ning seeläbi hüppeliigest vigastanud. Järgmise nädala algul pidavat selguma vigastuse tõsidus, mis tähendab, et Šlezas pole Tartut ka laupäeval Betsafe Jurmala vastu aitamas. Küll aga oli põlvevigastusest taastunud teine keskmängija Rain Raadik, ent palaviku tõttu jäi veel üks põhimees, Julius Kazakauskas eemale.

VEF juhtis esimese viie minuti möödudes 8:7, misjärel tehti 10:3 spurt ning 20:12 avaveerand ka võideti, teatas basket.ee. Arnas Velicka vabaviske järgselt oli Tartu vähendanud vahe viiele punktile, kuid VEF tõi ligi kolme minutiga 17 punkti külaliste kolme vastu, ja Läti tippklubi eduseis oli 37:18. Seejuures tabasid Jabril Armon Durham, Verners Kohs ja Glenn Miller Cosey kamba peale neli järjestikust kaugviset. Tartule ei halastatud Kohs ka korvi alt ning pärast Cosey kolmepunktiviset saadeti Tartu meeskond poolajapausile 23:42 kaotusseisust.

Seotud lood:

Kolmandal veerandajal jätkas VEF sealt, kus avapoolajal pooleli jäi. Kuus minutit hoiti Tartu kahe punkti peal ning ise visati koguni 33 silma, mis tähendas, et viimane neljandik algas kodumeeskonna 50-punktilisest eduseisust. Võitjas loomulikult enam kahtlust polnud, kuid VEF kasvatas vahet veelgi ja teenis kokkuvõttes lausa 58-punktilise võidu.

Verners Kohs viskas VEF-i parmana 21 punkti. Arturs Ausejs järgnes 15, Glenn Miller Cosey 14, Steve Zack 13 ja Kristaps Janicenoks 10 punktiga.

Tartu poolelt ei jõudnud ükski mängija kahekohalise punktiarvuni. Patrik Saal viskas seitse silma ning Märt Rosenthal, Arnas Velicka, Kregor Hermet, Hendrik Eelmäe ning Joonas Anton Jürgenstein tõid kõik 6 punkti.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 23. märtsil, kui ära peetakse põhiturniiri eelviimased kohtumised. Vastamisi lähevad BK Ventspils ja BC Kalev/Cramo, TALTECH ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits, BK Ogre ja VALMIERA GLASS VIA ning Betsafe Jurmala ja teist päeva järjest mängiv Tartu Ülikool.