Mõlemad võistkonnad jõudsid finaali ootamatult suurte võitudega. BC Athenal polnud probleeme poolfinaalis Ülenurme alistamisega ja peale tasavägist avaveerandit läksid nad oma teed ning võitsid mängu 80:55. SK Nordic Basket/Arilix suutis Tartu Kalev/Estiko vastu võita avapoolaja 20 punktiga ja väga head kaitsemängu näidates võideti kogu kohtumine 73:48.

Viimase nelja aasta jooksul olid SK Nordic Basket/Arilix ja BC Athena alati kohtunud omavahel final-four`is ja erandiks polnud ka see aasta. Põhiturniiril olid mõlemad omavahelised kohtumised äärmiselt dramaatilised, kuid need võitis BC Athena. Nii et väga tulist heitlust oli oodata ka finaalis.

BC Athena alustas oodatult maa-ala kaitsega ja kolme pikaga mängides. I veerandi keskpaigani püsis mäng tasavägine, kuid siis suutis BC Athena väga hästi lauavõitlust kontrollides ja teravusi luues oma eduseisu kasvatada veerandi lõpuks 23:16 peale. Vaheajal otsustas SK Nordic Basket/ Arilix hakata murdma maa-ala ühe uue liikumisega ja see toimis väga hästi. Nelja minutiga tehti vahespurt 14:2 ja mindi juhtima 30:25. Veerandi lõpus paljuski tänu Vallo Reinkorti punktidele võttis BC Athena järgi ja peale I poolaega juhtis SK Nordic Basket/ Arilix minimaalse eduga- 41:40.

II poolaega alustas SK Nordic Basket/Arilix väga hea hooga ning peamiselt Jano Kuntsi ja Peep Orlovski visatud punktidest mindi III veerandi keskel juhtima 54:42. Veerandi lõpus õnnestus BC Athenal natuke vahet vähendada ja enne otsustavat veerandit juhtis SK Nordic Basket/ Arilix 58:50, kuid kellel olid mõlemad korvialused mängijad selleks hetkeks juba 4 veaga.

Viimase veerandi esimese viie mänguminuti järel vahe püsis, kuid vahepeal sai viienda vea Nordicu tsenter Silver Kuuba ja BC Athena ülekaal lauavõitluses hakkas aina enam mõjule pääsema. Eduseis kahanes ja peale Vallo Reinkorti kolmepunktiviset oli Nordicu eduseis ainult 65:63. Kohe aga kolmene ja kahene Peep Orlovskilt ning ilus hüppelt vise Andrus Lehismetsalt ja SK Nordic Basket/Arilix taas ees 72:63. Viienda veaga langes välja ka SK Nordic Basket/ Arilixi teine pikk Lauri Vahtramäe ja BC Athena hakkas taas vahet vähendama ning poolteist minutit enne mängu lõppu Andrus Renteri vabavisete järel oli BC Athena kahandanud kaotusseisu ainult kahepunktiliseks.

Seisul 73:71 sai vigastada SK Nordic Basket/ Arilixi viimane pikem mängija ja teda asendanud Talis Tiirik realiseeris külmavereliselt vabavisked. Järgmisel BC Athena rünnakul tegi vaheltlõike Andrus Lehismets ja Jano Kunts tabas ühe vabaviske. SK Nordic Basket/ Arilix juhtis 76:71. BC Athena sai võimaluse kaheks vabaviskeks, kuid mõlemad läksid mööda, lauapalli sai Andrus Lehismets, kellele tehti kohe viga. Esimene vabavise tabas, kuid teine läks mööda. Lauapalli sai aga SK Nordic Basket/ Arilix ja Talis Tiirik sai võimaluse neli korda järjest vabaviskejoonel kätt proovida. Kaks viset tabasid ja nii jäi mängu lõppseisuks 79:71.

SK Nordic Basket/Arilixi resultatiivsemad mängijad olid Jano Kunts (24 punkti), Peep Orlovski (20 punkti) ja Lauri Vahtramäe (15 punkti), BC Athena mängu vedasid omaaegsed Tartu Delta mängijad Vallo Reinkort (19 punkti), Andrus Renter (17 punkti) ja Toomas Liivak (14 punkti).

Tartu meistermeeskonda kuuluvad: Jano Kunts, Lauri Vahtramäe, Tanel Pindi, Talis Tiirik, Silver Kuuba, Rein Raam, Allar Pere, Andrus Lehismets, Peep Orlovski, Margo Tani, Siim Orlovski, Mikk Valtna. Võistkonna esindaja Teet Kalmus

Teine koht BC Athena: Erki Piir, Priit Saaron, Erlend Aav, Heiko Küla, Andras Kaasik, Priit Kaasik, Vallo Reinkort, Andrus Renter, Arvo Sirk, Toomas Liivak, Rainer Uusen, Rait Sinimäe, Ingmar Nöps, Anton Vassiljev.

Kolmas koht Tartu Kalev/Estiko: Kristo Seli, Henri Räim, Joosep Sibul, Siim Lass, Paavo Binsol, Kristjan Sepp, Artur Liiv, Andi Oras, Andres Velleramm, Priit Kirotar, Marko Vilumaa, Henri Parisalu, Risto Rebane tr. Jüri Neissaar

Neljas koht Ülenurme: Aimar Kivirüüt, Virgo Vutt, Janek Kruusla, Silver Saks, Martin Lamp, Ken Piir, Indrek Tolmann, Kristjan Karu, Lauri Hingla, Siim Subi, Romet Loos, Joosep Russak, Jaagup Russak. Tr.Paavo Russak