Tänavakorvpalli meistrvõistluste sari stardib sel laupäeval Tartust


Streetball 2012 Vabaduse väljakul
Streetball 2012 Vabaduse väljakulFoto: Vallo Kruuser

Suvine Sprite 3x3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sari stardib sel laupäeval Tartust, kus lisaks Eesti võistkondadele astuvad võistlustulle ka külalistiimid Lätist ja Soomest.

Oma debüüdi teeb Eesti U18 3x3 koondis (Siim-Markus Post, Madis Soodla, Ivalo Pajumets ja Sander Viilup), kes järgmisel nädalal sõidab Ungarisse esindama Eestit FIBA U18 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustel.

„Kõige põnevam konkurents on eliit sarjas, kus mängima tulemas mitmed Alexela korvpalli meistriliiga mehed ning Taani meistriliigas mänginud Kaido Saks,“ hindas võistluste korraldaja Reigo Kimmel. „Eliit sarjas on parimatel sel suvel võimalus end proovile panna ka väljaspool Eestit, näiteks Tartus mängutulle asuvad Renato Lindmets, Ardi Oja ja Siim Raudla suunduvad vähem kui kuu aja pärast Euroopa mängudele Bakuusse ning Eesti võistkonnad on oodatud Moskva, Praha ja mitmetele teistele turniiridele,“ rääkis Kimmel.

Sprite tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp peetakse Tartus, lisaks väisab sari Rakveret, Otepääd ja Pärnut enne 1. augustil Vabadusel väljakul toimuvaid finaalmänge. Lisaks põhietappidele on võistkondadel võimalus koguda lisapunkte Kadrina ja Kanepi boonusetappidelt.

Tänavakorvpalli mängitakse 13. võistlusklassis alates 12-aastastest poistest kuni meistriliiga meesteni. Võistluste algus Lõunakeskuse parklas on kell 11.00 noortesarjades, kell 13.00 vanemates võistlusklassides.

Võistkondade registreerimine lõpeb kolmapäeva õhtul: www.tanavakorvpall.ee.