TÄNA: Kalev/Cramo kohtub tugeva Peterburi Spartakiga

 (35)
TÄNA: Kalev/Cramo kohtub tugeva Peterburi Spartakiga
RIANovosti

BC Kalev/Cramo jätkab täna VTB Ühisliiga turniiri, minnes Saku Suurhallis kell 19. algavas kohtumises vastamisi tugeva Peterburi Spartakiga.

Spartak on alustanud hooaega suurepäraselt. Ühisliigas on juba seljad prügiseks tehtud Lietuvas rytasel (75:48) ning Kaasani Unicsil (52:51).

Kaotuseta püsitakse ka koduses Venemaa meistriliigas. Lisaks Unicsile (mängud lähevad arvesse nii Venemaa kui Ühisliiga turniiril) on alistatud ka Krasnojarski Jenisei 70:64.

Meeskonna kaks liidrit on tagamängija Patrick Beverly ning 207-sentimeetrine tsenter Loukas Mavrokefalidis. Viimane tõi rytase vastu 19 ja Unicsi vastu 12 punkti. Beverly on toetanud keskmiselt 12 punkti, 5 lauapalli ja 4,5 sööduga.

Meeskonna juhendaja on Euroopa korvpalli tippu kuulunud Jurij Zdovc. Jugoslaavia koondisse kuulunud sloveen tuli Souli olümpial hõbemedalile, kaotades Tiit Sokule ja Nõukogude liidule. Aasta hiljem võideti Soku ja NLi üle EM. Seejärel 1990. aasta MM ning 1991. aastal taas EM. Lisaks tuli mees 1993. aastal ka Euroliiga meistriks Limogesi eest mängides. Zdovc asus meeskonna etteotsa möödunud hooajal ning kohe võideti ka Venemaa karikas.