Viljandis toimunud mängus ei lasknud Tartu Liepajal kordagi avaveerandil juhtima minna ning Kregor Hermeti kümne punkti toel saavutati 26:17 eduseis. Julius Kazakauskase kolmepunktiviskest pääses Tartu 29:17 juhtima, kuid järgmised minutid möödusid tasavägisemalt ja poolaeg lõppes skooriga 40:29.

Kolmanda veerandaja esimene pool möödus samuti võrdselt, misjärel seisult 50:39 tegid tartlased 12:2 spurdi ja Kent-Kaarel Vene kaugviskest haarati 23-punktiline eduseis. Vahe paisus korra ka 26 punktile ning olgugi et Liepaja võitis viimase veerandaja, sai Tartu kokkuvõttes kindla võidu kirja.

Arnas Velicka viskas Tartu eest 24 punkti ning jagas 7 korvisöötu. Kregor Hermeti nimele jäi 16 silma ja Julius Kazakauskas lisas 15 punkti.

Justin Lamont Johnson tõi Liepaja kasuks 17 punkti. Andraz Kavas viskas 15 punkti ning kogus 7 lauapalli, Taylor Hanif Bessick toetas omasid 12 punkti ja 7 lauapalliga.

Intervjuu Priit Venega:

ENNE KOHTUMIST:

Tartu Ülikool - BK Liepaja

02.03.2019, kell 17:00, Viljandi spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Liepaja (5-17) võõrustas Tartu (11-11) meeskonda 15. detsembril. Avaveerand lõppes 15:15, aga poolajaks oli Liepaja 40:33 juhtimas. Tartu vähendas viimase veerandaja alustuseks vahet punkti võrra ja viigistati ligi seitse minutit hiljem seisu 75:75 peale. Sellele vastas Liepaja 9:3 spurdiga ning vormistas kohtumise viimasel minutil lõppskooriks 89:78. Torrance Rowe oli võõrustajate parim 27 punktiga. Arnas Velicka vastas Tartu poolelt 24 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisööduga.

Tartu sai 27. veebruaril 85:76 jagu Raplast ning enne seda võeti kindel 101:55 võit Jekabpils/SMScredit.lv üle. BK Liepaja pidi üllatuslikult viimases mängus just Jekabpilsi 71:63 paremust tunnistama. Neli päeva varem alistati koduplatsil Valmiera 73:71.

Arnas Velicka on Tartu resultatiivseim 19,2 punktiga. Tautvydas Šlezas on kogunud keskmiselt 10,4 lauapalli. Viimastes mängudes episoodiliselt platsile pääsenud Justin Lamont Johnson on Liepaja ja ühtlasi kogu liiga suurim skooritegija keskmiselt 21,1 punktiga. Talle järgneb Andraz Kavas 16,1 punktiga. BC Valga-Valka/Maks&Moorits tiimist üle tulnud Guntis Sipolinš on kätte saanud 8,6 lauapalli mängu kohta.