Talts jõuab täna märkimisväärse tähiseni! Kes on Rocki ja Giantsi mängu võtmetegelased?

 (10)
TÜ Rock vs Rakvere Tarvas
TÜ Rock vs Rakvere TarvasFoto: Tanel Meos

TÜ/Rocki liider Janar Talts astub täna õhtul Antverpeni Giantsi vastu platsile FIBA EuroChallenge sarjas 69. korda. Vaid kolm meest on turniiril enam mänge kirja saanud!

Talts on selle aja jooksul kohtunud ka juba Giantsiga, kui hooajal 2009/2010 tuli mõlemal korral belglaste paremust tunnistada. Ka Timo Eichfuss ning Marek Doronin käisid siis platsil, vastaste poolelt on endiselt rivistuses Roel Moors ja Dennis Donkor.

EuroChallenge'i ekspertide hinnangul on tänase mängu võtmetegelasteks Vilmantas Dilys ning Maxime De Zeeuw.

Mõlema puhul on tegemist "suurepäraste Euroopa keskmängijatega". Dilys on tõusnud Rocki suurimaks korvikütiks (14,0) ning lauapallide hankijaks (8,5). De Zeeuw on turniiri paremuselt seitsmes skooritegija (17,4) ning neljas lauapallide hankija (9,3). Neljas mängus seitsmest on ta kaksikduublini jõudnud.

Rock on vahegruppi jõudnud meeskondade seas keskmiste vigade arvu kategoorias kolmandal kohal (20,3), Giants aga parim vabaviskaja (85,5%). Seega vead on koht, kus Rock ettevaatlik peab olema!

Seotud lood:

Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19. Delfi teeb kohtumisest otseülekande.

Rock kaotas hooajal 2009/10 Giantsile kodus 63:68 ja võõrsil 82:90. Taltsi arvele jäi nendes kohtumistes vastavalt 20 ja 9 punkti (ja 9 lauapalli). Eichfuss panustas 0 ja 17 punkti, Doronin 10 ja 11 punkti.