Kergeks favoriidiks lugesid asjatundjad enne mängu tartlasi, hoolimata sellest, et nende korvi all puudub selge edurivi liider. Tagantjärele tarkusena võibki öelda, et TTÜ KK tsenter Arthur-Herman Entsiku töö korvi all lõhkus Tartut kõvasti ja oli üheks oluliseks kaalukeeleks TTÜ kasuks.

Mõlemad olid mänguks hästi valmis, kohtumine algas ülimalt võitluslikult ja vaatemänguliselt. Eric Schmalz (TTÜ) alustas seitsme järjestikuse silmaga ja viis TTÜ ette 13:10. Veerand TTÜ kasuks 20:19.

Arthur-Herman Entsik viis teisel veerandil TTÜ ette juba 29:21, kuid seejärel oli seis TTÜ poolt vaadates 33:32. TTÜ mängis kiiremalt, Tartu rohkem tartulikult akadeemilsemalt. Kuid kuna kaugelt ei tabanud kumbki hästi, andis see eelise TTÜ-le. Poolaeg TTÜ-le vaid 36:34. Pidevalt dikteeris TTÜ, kuid kogenud ja kokkumänginud Tartu võttis järele.

Kolmanda veerandi alguse spurt TTÜ poolt ja seis neile 47:36. Ent taaskord, Robin Kivilt kolm korvi ning Märt Rosenthali korv – seis Tartu poolt vaadates 45:47. Siis sai aga TTÜ suuresti õnnestunud vahetuste tulemusel tehtud 14:0 vahespurdi, minnes juhtima 61:45.

Viimast veerandit alustas Tartu hästi. Rosenthali ja Hendrik Eelmäe punktidest vähenes vahe viis minutit enne lõppu 63:65-le (Tartu 12:0 vahespurt). Tekkis küsimus, kas mäng murdub Tartu kasuks? Aga ei...!

Entsik tõstis korvi alt kaks palli sisse, Tartu uhas mitu korda järjest keskpositsioonilt mööda ning 2.40 enne lõppu tõi Mark-Andreas Jaakson viielt meetrilt kaks punkti TTÜ-le juurde – 73:65. Tartu ei leidnud enam häid lahendusi ning Eric Schmalz vajutas kahe korviga kaks viimast naela Tartu kirstu.

TTÜ KK peatreener Indrek Reinbok: "Mäng oli tõusude-mõõnadega, meil olid tõusud-mõõnad... Tartu tuli mitu korda tänu sellele järgi. Proovisime õnneks erinevaid kaitseformatsioone, püüdes nende rütmi segamini ajada ja oma rütmi tagasi saada. See toimis.Oleme noor võistkond, vaid neli kuud koos mänginud. Mõni päev laabub kokkumäng väga hästi, teine päev mitte sugugi. Täna mitte eriti. Läks väga individuaalseks vahepeal. Aga au poistele!"

BC Tartu-TTÜ KK 65:79 (34:36)

Lauapallid: 43-45
Korvisöödud: 13-10
Pallikaotused: 18-14
Vaheltlõiked: 7-10
2 p: 35 vs 54 % (!!)
3 p: 25 vs 14 %
vv: 65 vs 71 %

Tartu: Rosenthal 18+7+2 (21/6), Eelmäe 14+10+3, Robin Kivi 13+8+3, Joonas-Anton Jürgenstein 11+4+3

TTÜ: Eric Schmalz 22+10+3, Entsik, pildil 18+13 lp, Jaakosn 14+7+2, Lepp 7+7 lp, Hint 7+6+3+4 vl