Shaquille O’Neal pääses 15. korda NBA tähtede mängule

 (28)
Shaquille O’Neal
AFP/Scanpix

Phoenix Sunsi tsenter Shaquille O’Neal pääses juba viieteistkümnendat korda NBA korvpalliliiga tähtede mängule. Eile õhtul tehti teatavaks käesoleva hooaja põnevuskohtumise varumängijate nimed.

Varumeeste valiku tegid 30 NBA peatreenerit.

“Väga hea tunne on,” kirjeldas O’Neal oma järjekordset pääsu tähtede mängule. “Pole paha saavutus mängija jaoks, kes ei oska visata.” O’Neal vihjas ilmselgelt oma vabavisete tabavusprotsendile, mis on tema NBA karjääri jooksul olnud keskmiselt 52,7%.

36-aastasest O’Nealist on nüüd enam kordi tähtede mängul osalenud vaid Kareem Abdul-Jabbar, kes pääses oma karjääri jooksul tippmängule koguni 19 korral.

O’Neal pääses Läänekonverentsi vahetusmeeste hulka koos Chauncey Billupsi, Pau Gasoli, Dirk Nowitzki, Tony Parkeri, Brandon Roy ja David Westiga. Idakonverentsi varumehed on Devin Harris, Danny Granger, Jameer Nelson, Chris Bosh, Joe Johnson, Rashard Lewis ja Paul Pierce.

Fännide hääletuse põhjal alustavad Idakonverentsi algkoosseisus Kevin Garnett, Allen Iverson, LeBron James, Dwight Howard ja Dwyane Wade, läänes Kobe Bryant, Tim Duncan, Chris Paul, Amare Stoudemire ja Yao Ming.

NBA tähtede mäng toimub 15. veebruaril Phoenixis.