G4S Noorteliiga meeskond asus kiirelt 6:0 juhtima, millele omakorda vastas kalevlaste Devonte Devon Brown kuue järjestikuse punktiga. Ameeriklasest mängumees oli hoos ka terve ülejäänud esimese veerandi, tuues kümne mänguminutiga kokku 15 punkti. Vaatamata sellele haaras Audentese Spordigümnaasiumi esindusvõistkond kümneminutilise mängu järel 27:24 eduseisu.

Teise neljandiku alguses läks kuumaks Kalevi Arminas Kelmelis, kes tabas järjest kolm kaugviset ja viis enda meeskonna ette 35:31. Seejärel sai rünnaku käima ka Indrek Visnapuu ja Rauno Pehka juhendatav G4S Noorteliiga, haarates omakorda punktilise eduseisu (38:37). Tasavägise veerandilõpu järel siirduti riietusruumidesse 45:45 viigiseisult.

Kalev alustas kolmandat mänguperioodi 8:0 vahespurdiga. Noorteliiga sai esimesed silmad pähe kui veerandajast oli mängitud pea neli minutit. Marek Ojamäe tabav vabavise 1.48 enne neljandiku lõppu tõi tabloole taas viiginumbrid – 60:60. Viimasele hingetõmbepausile mindi G4S Noorteliiga 67:64 juhtimisel.

Aivo Erkmaa juhendatav Tallinna Kalev rebis otsustava veerandi esimeses pooles ette 78:73. Noorteliiga ei suutnud rünnakul loogilisi lahendusi leida ning vahe kärises kolm minutit enne normaalaja lõppu kaheksale punktile (83:75). Väiksemaks kui kuus punkti vahe enam ei kahanenud ja Tallinna Kalev liikus 91:79 võiduga homsesse finaali.

Võitjate parimaks kerkis kolmikduubliga maha saanud Devonte Devon Brown, kes kogus 28 punkti, 13 lauapalli, 11 resultatiivse söötu ja 8 vaheltlõiget. Arminas Kelmelis lisas 17, Romet Käämer 12 ning Martin Jurtom 12 punkti ja 10 lauapalli.

G4S Noorteliiga eest tõid võrdselt 18 punkti Ran Andre Pehka ja Oliver Suurorg. 11 punkti ja 7 lauapalliga toetas neid keskmängija Karl-Kristjan Karpin.

Pühapäevases finaalis läheb KA Tallinna Kalev/TLÜ vastamisi RSK Tarvase ja KK Viimsi/Noto poolfinaalpaari võitjaga.

ENNE MÄNGU:

KA Tallinna Kalev/TLÜ vs G4S Noorteliiga (kell 18.00, Karulaugu spordikeskus)

Põhiturniiri lõpetas Kalev 18 võidu ja 4 kaotusega Tarvase järel teisel kohal. Noorteliiga kogus 11 võitu ja 11 kaotust ja teenis kuuenda asetuse. Veerandfinaalides tegid mõlemad meeskonnad sotid selgeks kahe mänguga: kalevlased alistasid kahel korral (94:61 ja 83:70) Tartu Kalev/Estiko ning G4S oli parem eelmise aasta hõbedameeskonnast, Eesti Maaülikool/limitex autoklaasid võistkonnast (81:77 ja 94:84).

Omavahelistes mängudes jäi kahel korral peale Tallinna Kalev (95:91 ja 103:83). Kalevlaste suurimad skooritegijad on Devonte Devon Brown ja Martin Jurtom, vastavalt 17,7 ja 16,9 punktiga mängu kohta. Mõlemad mehed liitusid meeskonnaga alles hooaja teises pooles, kirjutab basket.ee.

G4S Noorteliiga parimad korvikütid on Ran Andre Pehka 18,2 ja Karl-Kristjan Karpin 16,3 punktiga. Viimane haarab keskmiselt ka 9,2 lauapalli.

Tallinna Kalevit juhendavad Aivo Erkmaa, Raido Roos ja Allar Raamat ning G4S Noorteliiga meeskonda Indrek Visnapuu ja Rauno Pehka.

Pronksikohtumine mängitakse laupäeval, 4. mail kell 16.15 ja finaalis pannakse pall mängu kell 19.00. Kohtumised on otseülekandes nähtavad Delfi TV vahendusel, mänge kommenteerib Siim Raudla.