Rockiga liitub pikk ameeriklane, lepingut pikendati Dorbekuga

 (48)
Kullamäe: "Harper tundub universaalne mängija."
Gert Dorbek ja Janar Talts andsid Saraatovis kuuma
Gert DorbekFoto: Hendrik Osula

Tartu Ülikool/Rock täiendab oma ridu ameeriklasest suure ääre Brian Harperiga. Lisaks sõlmiti aastane lepingupikendus Eesti koondislase Gert Dorbekuga.

206-sentimeetrine ja 30aastane Harper oli eelmise aasta Küprose meistri Larnaca AEK parim mängija, kogudes 20 mänguga keskmiselt 16,7 punkti ja 9,8 lauapalli.

Ameerikas Paine College lõpetanud Harper on enne Küprosel mängimist olnud ka Saksamaa meistriliiga meeskondade Bremenhaven Eisbären (33 mängu, keskmiselt 5,9 punkti ja 4 lauapalli) ja Trier Gladiators (33 mängu, keskmiselt 11 punkti, 4,8 lauapalli) hingekirjas.

Mullu vedas Harper oma meeskonna Larnaca AEK Küprose meistriks. Finaalseerias alistati Apoel 3:1. Harperi saagiks oli finaalseerias keskmiselt 14 punkti ja 9 lauapalli mängus.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul peaks Harper tooma jõudu juurde lauavõitlusesse. „Otsisime mängijat positsioonile "neli" – liikuvat pikka, kes võtab lauda ja jookseb hästi kiiresse. Harper tundub universaalne mängija, kes suudab mängida nii nelja kui kolme ja vajadusel ka tsentri kohal. Ta on eelmise aasta Küprose meister ja kogenud mängijaga, kes Euroopas aastaid mänginud. Loodetavasti sobib ta meie meeskonda hästi nii mänguliselt kui riietusruumis,“ iseloomustas Kullamäe meeskonna kolmandat välismängijat.

Harper peaks jõudma Eestisse kolmapäeval ning kui kõik laabub, siis peaks ta kaasa tegema ka TÜ/Rocki treeningkohtumise reedel Immaculate Training meeskonnaga.

Seotud lood:

TÜ/Rockis jätkab sel hooajal ka Eesti koondise ääremängija Gert Dorbek. Kolmandat hooaega Tartus mänginud Dorbek tegi TÜ/Rocki särgis mulle kaasa 47 kohtumist ja ja kogus keskmiselt 7,9 punkti ja 2,6 lauapalli.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe ootab Dorbekult hingestatud tegutsemist. „Gerdilt ootan selgi hooajal sama, mis eelnevatelt aastatelt – tema võitluslikkust ja tugevat kaitset. Kogenud mängijana oskab ta teha ennast meeskonnale kasulikuks ka muud moodi kui ainult korve visates,“ sõnas Kullamäe.