Otsustaval veerandil mängu saatuse enda kasuks pööranud Tartu meeskonna resultatiivseim oli täna Tanoka Beard 15 punkti ja 10 lauapalliga. Rockil on nüüd 4 võitu ja 2 kaotust, liider on Riia ASK (4-1). Kalev/Cramo (1-3) jagab hetkel viimast kohta.

Mängu käik:
1. veerandaeg:
Mäng algas Tanel Teini valesööduga kolmandal sekundil. Ivan Elliot kostitas vasturünnakul Rocki tabava kolmepunktiviskega — 3:0. Külaliste korviarve avas Tein pooleteiseminutilise mängu järel (2:3).
Veerandaja keskpaigaks on seis viigis 11:11. Tanoka Beard on toonud tartlastele 7 punkti ja 2 lauapalli.
Kaks minutit enne avaveerandi lõppu toob Marek Doronin oma seitsmenda punkti selles mängus ja viib tartlased 21:19 juhtima. Esimene veerand lõpuks Rockile 24:22. Tartlased võitsid avaveerandil lauavõitluse 12:6 ja näitasid ka paremat visketabavust. Kodumeeskonda hoiab vee peal kolmeste hea tabavusprotsent (5-st 4).

2. veerandaeg:
Teise veerandi kolme esimese minuti järel on Rocki edunumbrid 28:24. Janar Talts on pannud juba neli kulpi. Veerandi keskpaigaks on külaliste edu 34:30, Doronin ja Beard on visanud 9 punkti. Peatreener Üllar Kerde võtab järgnevalt minutilise mõtlemisaja.
3.30 mängida ja Rock juhib Gert Kullamäe korvi järel 36:30. Tartlased pääsevad 38:31 juhtima, kuid lätlased viskavad kuus punkti järjest.
Minut enne poolajavilet on Rocki edu Janar Taltsi korvi järel 42:39. Kodumeeskond võtab mõtlemisaja. Avapoolaeg lõpuks Valmierale 44:42. Viimase kahe ja poole minutiga tegi kodumeeskond 13:4 vahespurdi.

3. veerandaeg:
Kolmanda veerandi teisel minutil viib Teini kolmene Rocki 45:44 juhtima. Kolm ja pool minutit mängitud ning Valmiera uuesti ees 46:45. 5.40 mängida kolmandast veerandist ja Teini kolmene viib Rocki taas ette (48:46). Mõlemad meeskonnad viskavad ridamisi mööda.
Veerandaja keskpaigas toob Beard oma 11 punkti ja Rock juhib 50:48. Kui mängida on kolm ja pool minutit surub Sanikidze pealt — 52:48. Rock kasvatab oma edu järgnevalt 56:50-le. Valmiera on sunnitud võtma minutilise mõtlemisaja.
Minut enne veerandaja lõppu jõuab kodumeeskond 55:56-ni. Lõpuks kolmanda veerandi järel Rock ees 60:55.

4. veerandaeg:
Poolteist minutit mängitud ja Rock ees 62:57. 4-minutilise mängu järel on tartlased kasvatanud edunumbrid üheksale punktile (67:58). Tsintsadzel, Taltsil ja Sokul on neli viga. 4.40 enne lõppu tabab Tein mõlemad vabavisked ja Rock juhib 69:59.
Kaks minutit enne lõppu oli Rocki edu vähenenud 69:72-le. Üllar Kerdel ei jää muud üle, kui meestele minutilisel mõtlemisajal sõnad peale lugeda.
1.30 enne lõppu toob Beard väga vajalikud punktid — 74:69 Rockile. 26 sekundit enne lõppu tabab Tsintsadze mõlemad vabavisked (76:69). Kodumeeskond enam mängu päästa ei suutnudki ja Rock võitis 78:74.

Mängu eelvaade:
Rockil on siiani turniiritabelis 3 võitu ja 2 kaotust, kusjuures siiani ainsa välismängu kaotasid tartlased Šiauliaile suurelt 68:89.

Eelmisel nädalal suutis Rocki meeskond võita Läti kahte tugevaimat Riias paiknevat meeskonda — Baronsit ja ASK-i. Valmiera seevastu pidi aga kodus tunnistama BC Kalev/Cramo suurt võitu.

Seni eelkõige kodus hästi mänginud tartlaste jaoks on tegemist n.ö kohustusliku võiduga — liigas 6 parema hulka tulekuks on hädasti vaja häid resultaate ka välisväljakutelt. Rocki eelis peaks olema eelkõige eesliinis, Tanoka Beardi ja Janar Taltsi tasemel tugevaid lauavõitlejaid lõunanaabrite klubil ei ole, samuti ei hiilata pikkusega. Küll aga on väga ohtlik nende tagaliin — palju sõltub sellest, kuidas saadakse kinni ameeriklasest korvikütt Ronald Clark (seni keskmiselt 22,4 punkti mängus) ning teravad noored lätlased Rinalds Sirsins ja Ingus Bankevics.