Ventspilsile tõi Tartus võidu Mareks Jurevicius, kes viis lätlased 6 sekundit enne lõppu 64:63 juhtima. Rock mängis otsustaval rünnakul 16 punkti toonud Tsintsadze peale, kes aga kahjuks ei tabanud.

Tanoka Beard oli tartlaste parim 16 punkti ja 12 lauapalliga. Rockil on nüüd turniiritabelis 4 võitu ja 3 kaotust.

Kalev otsustas mängu saatuse Šiauliai vastu viimase veerandi esimese poole 11:0 vahespurdiga, pääsedes turvaliselt 74:58 juhtima. Kristjan Kangur, Gregor Arbet ja John Linehan tõid täna 14 punkti, Josh Pace lisas 13 silma.

Hooaega kolme järjestikuse kaotusega alustanud Kalevil on nüüd turniiritabelis 2 võitu 6-st mängust, Šiauliail 4 võitu 8-st.

Rock — Ventspils mängu käik (algus 17):
1. veerandaeg:
Rock alustas viisikuga Tein, Tsintsadze, Doronin, Beard ja Talts. Kodumeeskond hoiab neljal esimesel minutil lätlased 2 punkti peal ja pääseb 7:2 juhtima. Veerandi keskel on ees Rock 11:6. Kui avaveerandist jääb mängida üks minut, juhib korvidevaest mängu Rock 15:12. Tartlased ei anna edu käest ja lõpetavad avaveerandi eduseisus 18:12. Janar Talts on toonud 5 punkti ja võtnud 4 lauapalli.

2. veerandaeg:
Teise veerandi alustuseks tabab Gert Kullamäe kolmese ja Rock juhib 21:12. Ventspilsi peatreener on sunnitud võtma minutilise nõupidamise. Veerandaja keskpaigaks on tartlaste edu 27:16. 2 minutit mängida ja seis 29:19. Lõpuks avapoolaeg Rockile 29:21. Tanoka Beardi arvel on 8 punkti ja 7 lauapalli.

3. veerandaeg:
Teise poolaja esimese kahe minutiga on tartlaste edu vähenenud 29:25-le. Doronini ja Tsintsadze korvid kasvatavad järgnevalt edu taas kaheksale punktile (33:25). 4 minutit enne veerandi lõppu on Rocki edu 38:34. Lõpuks kolmas veerand tartlastele 45:42. Beard on juba teinud kaksikduubli — ameeriklase arvel on 10 punkti ja 10 lauapalli.

4. veerandaeg:
Otsustava veerandi esimese minutiga tuleb Ventspils järele ja terve veerandi kestab punkt-punkti mäng. Minut enne lõppu on seis viigis 60:60. Siis tabavad külalised 2 vabaviset ja juhivad 62:60, mängida 29 sekundit. Rocki peatreener Üllar Kerde võtab minutilise mõtlemisaja.
Kümme sekundit enne lõppu tabab Asko Paade ülitähtsa kolmese ja tartlased pääsevad ette 63:62. Nüüd võtab mõtlemisaja Ventspils.
6 sekundit enne lõpuvilet lätlased tabavad (63:64) ja Kerde kasutab teist mõtlemisaega. Rock mängib otsustaval rünnakul Tsintsadze peale, kes aga kahjuks ei taba. Ventspils võtab magusa 63:64 võidu.

Šiauliai — Kalev mängu käik:
Kalev alustas viisikuga John Linehan, Gregor Arbet, Kristjan Kangur, Nate Fox ja Kevin Lyde. Kodumeeskond pääseb juhtima 2:0 ja 4:2, teise mänguminuti lõpus viib Kanguri kolmene Kalevi esmakordselt juhtima 5:4.
Seisul 8:7 Šiauliaile võtab Kalevi peatreener Nenad Vucinic esimese minutilise mõtlemisaja. Veerandaja keskpaigaks on kodumeeskonna edunumbrid 17:14. Järgneva minutiga pääseb Kalev Rait Keerlese ja John Linehani korvidest üle tüki aja taas juhtima — 18:14. Eesti klubi 7:1 vahespurdi järel on Kalevi edu 21:18 (mängida 2 minutit). Avaveerand lõpuks 25:23 Kalevile, Kristjan Kangur on visanud 9 punkti. Võõrleegionärid Linehan, Fox ja Lyde on toonud siiani kolme peale 6 punkti.

Teise veerandi kolme esimese minuti järel on Kalev ees 30:28. Veerandaja keskpaigaks on kalevlaste edu kasvanud Valmo Kriisa kolmese järel 34:28-le. 3 minutit enne avapoolaja lõppu jõuab kodumeeskond 38:38 viigini. Avapoolaeg lõpuks Kalevile 44:40. Põhiraskust kannavad endiselt eestlased — Kangur on visanud 10, Keerles 8 ja Arbet 6 punkti.

Kolmas veerand algab Lyde`i pealtpanekuga — 46:40. 3-minutilise mängu järel juhib Kalev 54:50. Veerandaja keskpaigaks viivad Lyde`i kaks järjestikust korvi Kalevi 8 punktiga juhtima (58:50). Kaks minutit enne lõppu Kalevi edu 62:54. Lõpuks kolmanda veerandi järel Kalev ees 63:58.

Kalev alustab otsustavat veerandit Pace`i kolme järjestikuse korviga ja pääseb juba 11 punktiga ette 69:58. Neljaminutilise mänguga pole Šiauliai suutnud ikka veel skoori avada ja Kalev juhib 71:58. Arbet tabab kolmese otsa ja edu juba 74:58. Kas mäng tehtud? Kaks minutit enne lõpusireeni Kalevi edu püsib — 77:64. Eestlased enam suurt edu käest ei lase ja saavad võidu 82:68. Kangur, Arbet ja Linehan tõid täna 14, Pace 13 punkti.

Mängude eelvaade:
Kell 16:00 astuvad Leedus väljakule Šiauliai ja BC Kalev/Cramo. Leedu klubi ei ole kunagi olnud eestlaste jaoks mugavaks vastaseks, kuid sel hooajal ajab Šiauliai läbi ainult kodumaiste palluritega. Kalevil tuleb kindlasti püüda ohjeldada Gintaras Kadziulist, kes on hetkel BBLi resultatiivsustabelis kolmandal kohal keskmiselt 18,57 punktiga mängu kohta.

Šiauliail on siiani turniiritabelis 4 võitu seitsmest kohtumisest, Kalevi bilanss on 1 võit ja 4 kaotust.

Eesti valitseval meistril TÜ/Rockil on laupäeval kell 17:00 TÜ spordihoones mäng lätlaste BK Ventspilsiga, kes on siiani kaotanud 4 mängu 7-st. Selle hooaja eel on Ventspils välja vahetanud kõik oma võõrleegionärid, palgates asemele Mareks Jurevicuse ja Georgios Tsiakose. Lahkunud on ka lätlased Ulvis Hellmanis, Aigars Vitols ja Raimonds Gabrans.

Rock on hetkel Balti liigas kolmandal kohal 4 võidu ja 2 kaotusega. Kaks esimest on Riia ASK (4-1) ja Lietuvos Rytas (5-2).