Tiitlikaitsja TÜ/Rock nuhtles armutult Triobet/Dalkiat 78:53 (40:19), Fausto-Tartu Kalev sai jagu KK Pärnu/Catweesist 86:75 (42:34) ning Valga Welg BC Kraft Mööbel/Kohilast 79:65 (32:31), teatab Eesti Korvpalliliit.

Fausto ja Pärnu mäng oli tasavägine kuni teise poolaja alguseni ja seisuni 42:36. Siis läks hoogu Tanel Kaljula, kes viskas lühikese ajaga 9 punkti ja vedas oma meeskonna 18:5 spurdile. Veerandaja lõpuks oli seis 64:47 ja mäng tehtud. Ardo Ärmpalu tõi Faustole 23 punkti, aga piirdus vaid 2 lauapalliga. Kaljula ja Osvaldas Macernis lisasid 17 punkti, Fausto salarelv Augenijus Vaskys 8 punkti, 8 lauapalli ja 5 korvisöötu. Pärnakate parim oli Jesper Parve 20 punktiga.

Tiitlikaitsja mängis avaveerandil Triobetiga kassi ja hiirt. Rock läks ette 6:0, kuid veerandaeg lõppes 15:15. Seevastu teisel veerandajal olid platsil meeskonnad, kelle kohta on raske uskuda, et nad turniiritabelis kõrvuti ridadel asuvad. Rock võitis veerandaja 25:4 ja teiseks poolajaks põnevust ei jäetud. Brian Cusworthile puhkust andnud Rock võitis laua 41:21, visketabavus oli vastavalt 55 ja 33%. Vallo Allingu tõi Rockile 20, Gert Dorbek Triobetile 24 punkti. Täiesti liimist lahti oli Sten Sokk, kes viskas mööda kõik 10 väljakult tehtud viset, lisaks ka kaks vabaviset.

Valgas peetud mäng oli kõige tasavägisem. Kolmanda veerandaja keskel oli kodumeeskond veel taga 40:43. Järgnes aga Kohila täielik mõõn — kuue minutiga 4 pallikaotust, visked 6st üks ning Welgi 17:2 spurt. Nii Heiko Rannula kui Veljo Vares tõid spurdi jooksul 7 punkti. Neljandal veerandajal läksid hoogu Reimo Tamm ja Heiko Niidas, kes viskasid kuue minutiga kahepeale 16 punkti ja vähendasid kaotusseisu kuuele punktile. Enamaks siiski jõudu ei jätkunud. Valga parim oli nagu tavaliselt Veljo Vares 20 punktiga, Kohilale tõi Reimo Tamm 27 (!) punkti, aga ka 9 pallikaotust. Kohilale kogunes 26 pallikaotust. Heiko Niidase arvele jäi 18 punkti, 11 lauapalli ja 3 blokki.

Tabeliseisule avaldasid tulemused minimaalset mõju. Rock jätkab teisel, Triobet kolmandal, Fausto viiendal ja Welg kuuendal kohal. Pärnu on ainus meeskond, kelle lõplik koht põhiturniiril on juba teada — seitsmes, ning Kraft on hektel veel kaheksas ja peab homme veerandfinaali pääsu suhtes üliolulise mängu Rakveres sealse Tarvasega.