Rapla läks avaveerandi keskpaigaks 9:5 ette ja ka suurema osas järgmisest viiest minutist juhiti. Seisult 23:23 tegi Ventspils 11:3 spurdi ning 2.20 enne poolajale minekut oli vahe paisunud kümnele punktile. Indrek Kajupanga kaugviskest vähendas Rapla kaotusseisu kuuele punktile, kuid Rihards Lomažs vastas samaga ja puhkepausile siirduti siiski Ventspilsi 46:37 juhtimisel.

Ventspils jätkas kolmandal veerandajal head minekut, kui kodumeeskonda 11 punktist lähemale ei lastud ning korvi alt realiseeriti järjepanu viskeid. Otsustav neljandik algas nii külaliste 74:54 eduseisust. Brian Williamsi lähiviskest pääses Rapla 5.36 enne lõppu 17 punkti kaugusele, aga enamaks võimelised ei oldud.

Ousmane Drame oli Ventspilsi parim 16 punktiga. Aaron Westley Johnson lisas 15 punkti ja 9 korvisöötu. Marcis Vitols ja Rihards Lomažs said võrdselt kirja 14 punkti, Ronalds Zakis tõi 12 ning Janis Beržins 10 silma.

Rapla eest viskas Indrek Kajupank 15 punkti ja kogus 5 lauapalli. Hunter Mickelson tõi 14 silma ja Ronald Delph järgnes 10 punkti ning 5 lauapalliga.

ENNE KOHTUMIST:

Rapla AVIS UTILITAS- BK Ventspils
02.03.2019, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Ventspils (23-1) ja Rapla (11-12) hooaja esimene omavaheline mäng toimus 27. oktoobril. Juba esimesel veerandajal näitas Läti tippklubi võimu ja läks 35:17 ette. Poolajale siirduti seisult 55:36. Rapla pääses veel 14 punkti kaugusele, aga kolmanda veerandaja lõppedes oli Ventspils siiski 80:48 peal ja kokkuvõttes võeti 100:61 võit. Ousmane Drame säras Ventspilsi poolelt kaksikduubliga, kui viskas 15 punkti ja sai kätte 10 lauapalli. Hunter Mickelson tõi Rapla kasuks 22 silma ja 9 lauapalli.

Rapla kaotas 27. veebruaril Tartu Ülikoolile 76:85, aga enne seda teeniti kolm järjestikust võitu. Skooriga 86:83 alistati Tallinna Kalev/TLÜ, 82:69 VALMIERA GLASS VIA ja 94:85 Pärnu Sadam. Ventspils on kindlat minekut näidanud ja pole pärast hooaja avamängu 85:97 kaotust BC Kalev/Cramole kordagi libastunud.

Rapla parim on Hunter Mickelson keskmiselt 14,5 punkti ja 7,4 lauapalliga. Rihards Lomažs on Ventspilsi kasuks toonud 13,7 silma ning Ousmane Drame on kogunud 7,1 lauapalli.