Kohtumine tipnes väga pingelise ja haarava lõpuga, mis tõi pealtvaatajaile kindlasti rõõmu. Terve mängu eduseisus kapanud Rapla teisel poolajal hakkas edumaad kaotama ning kui kolmandal veerandil kahanes nende edu paaril korral neljale silmale, siis viimase veerandi keskel jõudis TLÜ päris kannule.

Teise veerandi keskel saavutas Rapla klubi eduseisu 37:21, kuid peamiselt soomlanna Petra Noponeni korvidest vähendas TLÜ vahet ning poolajale mindi külaliste vedamisel 47:36. Tehtud polnud veel miskit.

Kolmas veerand tõotaski seda, et lõpp võib põnevaks minna. Kolm korda jõudis TLÜ nelja silma kaugusele ent enne viimast veerandit püsis tablool siiski Rapla edu 66:57.

8.22 enne lõppu tõi Laina Mesila-Kaarmanni vise tabloole Rapla edu 70:57. Trine Kasemägi (7p) ja Samantha MacKay punktidest oli aga vahe peagi Raplale vaid 70:66, mängida jäi alla viie minuti.

Järgnes periood, kus TLÜ poolel sai särada Greeta Üprus (kogus sellal 9 p) ning Rapla poolel Laina Mesila-Kaarmann, pildil(perioodil 10 p). Edu- ja viigiseis vaheldus. MacKay viis 1.38 enne lõppu TLÜ kaugviskest ette 78:76, pool minutit hilem Mesila viigistas - 78:78.

Viimasele minutile mindigi viigiseisult. Kasemägi viis kohe TLÜ ette 80:78. Mängida jäi 46 sekundit kui Mesila viigistas (80:80) ning viis vabaviskest ka Rapla ette 80:81.

Järgmisel rünnakul TLÜ poolel ebaõnnestus viskel emsalt Ege-Ly Viirmaa, seejärel Trine Kasemägi, Francisca Donders sai viimaks Rapla kasuks laua. Talle tehti ka viga ning 19 sek enne lõppu tabas ta mõlemad vabavisked (80:83).

Sedakorda ei tabanud MacKay ning 6 sek enne lõppu seisis vabaviskejoonel eksimatult Darja Lipanskaja - 80:85 Rapla kasuks.

Olgu lisatud, et kohtumine oli rõõmustavalt kõrgetasemeline naiste korvpall - heal tasemel meelelahutus. Imetletav on muidugi ka naiste vabavisete tabavus - kahepeale 46st 42!

Tallinna Ülikool-FCR Media/Rapla KK 80:85 (36:47)
Lauapallid: 39 vs 33
Korvisöödud: 15 vs 17
Pallikaotused: 20 vs 17
Vaheltlõiked: 8 vs 12

2 p: 40 vs 46 %
3 p: 42 vs 41 % (19/8 vs 12/5)
vv: 90 vs 91 %

TLÜ: MacKay 26+3+6, Kasemägi 20+14+2, Rits 11 pt, Üprus 9+3 lp, Noponen 8+4+2.
Rapla: Donders 21+4+3, Püü 20+3+8, Mesila-Kaarmann 19+5 lp, Lipanskaja 13+4+4, Kalda 6+4 lp.