Võitjate resultatiivseimad olid Ivars Timermanis 28, Matthew Hall 21 ja Viljar Veski 17 ning kaotajatel Anthony Brown 18 punktiga.

Seeria neljas kohtumine peetakse 13. aprillil Valgas.

Mängu käik: (Tarvas - Valga 24:27 ; 51:47 ; 77:66 ; 101:76)

101:76 - Mäng on läbi

99:73 - Veski kasvatas isikliku punktiarve 15 peale

97:73 - Veski tabas kahest vabaviskest ühe. Kohtumise lõpuni 1.24

96:73 - Vaikulis lisas veel kaks punkti ja Tarval on 100 juba käega katsuda. Valgal Vares ja Brown 5 veaga pingil

94:73 - Timermanis on pidurdamatus hoos. Lätlane sahistas juba 7 kolmese, tabavusprotsent 70!

91:73 - Robert Peterson vastas samuti tabava kaugviskega

91:70 - Timermanis tabas kuuenda kolmese, protsent väga hea 6/9

88:70 - Hiiuväin tabas ja vahe üha käriseb. Enam ei tohiks küsimust olla, kes võidab ja asub veerandfinaalseeriat juhtima. Valga võttis veel aja maha. 4.18 lõpuni

86:70 - Vareselt tabavad vabavisked, Veski kasvatas skoori keskpositsioonilt

84:68 - Timermanis korvi alt, tundub, et osad Valga mängijad on juba alla andnud. Samas mängida on veel küll. Normaalaja lõpuni 7 minutit

82:68 - McGee tabas kaugelt, lisaks meelitas vastaste rünnakul Brownilt ründevea

79:68 - Skoori tegid Vahter ja Brown. Minut viimasest veerandist kulunud

IV VEERANDAEG

77:66 - Hall jällegi vabaviskejoonel ja kaks punkti juures. Veerandaeg lõppenud

75:66 - Oja tabas samuti mõlemad vabavisked. Mõlemas meeskonnas on kolmel mängijal 4 viga

75:64 - Hall vabaviskejoonelt 2/2. Ameeriklane on seni vabaviskeid tabanud 10/14 ja tema arvel 19 punkti

73:64 - Timo Oja ei jäänud ka võlgu. Käib veerandaja eelviimane minut

73:61 - Hall vastas aga kohe tabava kaugviskega

70:61 - Tagamets keerutas edukalt korvi all Timermanise vastu

70:59 - Veskilt lõdva randmega kaks tabavat keskpositsiooniviset. Kas nüüd läheb Tarvas oma teed? Tagamets sai kohtunike käest veel hoiatada, kui mulin ei lõpe hakatakse tehnilisi jagama. Valga kasutas minutilist mõtteaega

66:59 - Jürgen Hiiuväin tabas mõlemad vabavisked. Mängitud 25.18

64:59 - Veljo Vares vabaviskejoonelt kahest üks, Timermanis sopsas oma viienda kolmese

61:58 - Browni 2+1 rünnakule vastas täpse lähiviskega Hall. Aega kulunud 23.26

59:55 - Vaikulise ja Timermanise korvid veavad Tarva taas ette. Ka Vaikulisel on 4 viga

54:55 - Hall tabas kahest vabaviskest ühe. Tagamets teenis rünnakul 4 vea. Valgal läheb vigadega väga raskeks

53:55 - Veski tabavale keskpositsiooniviskele vastas kaugelt Antti Vasar. Nii Veskil kui Vasaral on 4 viga. Kulunud teisest poolajast 1.45

51:52 - Ando Tagametsalt veel kolmene otsa ja Valga taas ühega peal

51:49 - Timo Ojalt kiire korv

III VEERANDAEG

51:47 - Poolaja lõppseisu vormistas Antti Vasar lähiviskest. Tarva tulemuslikum esimesel poolajal 14 punkti ja 5 lauapalliga Ivar Timermanis, Valgal on 13 punkti visanud Anthony Brown ja Antti Vasar.

51:45 - Kolmesed Vahterilt ja Tagametsalt. Viimase kolme minutiga on kokku tabatud kuus kolmest. Käib poolaja viimane minut

Ebasportlik viga Matt Hall´ile, kes hüppas kiirrünnaku takistamisel tagant selga Anthony Brownile.

48:40 - Hallilt kahene ja punkte tuleb nagu Vändrast sedasamust...

46:40 - Nüüd omakorda Vasar kaugelt. Sättis jalad nurgas paika, viskeliigutus ja pall kukkus korvi.

46:37 - McGee vastas samuti tabava kaugviskega

43:37 - Winston tabas kolmese 8 meetrilt

43:34 - Anthony Brownilt 2+1 rünnak. Kulunud 16.43

43:31 - Timermanise kaugvise kasvatas Tarva edu juba 12 punktile, avaveerandil oldi ise 14 punktiga taga!

38:31 - Veski lisas punkte ja ikka vabaviskejoonelt. Tundub, et mõlemal meeskonnal läheb vigadega lõpuks väga kriitiliseks. Neljal Tarva mängijal on juba 3 viga ja kahel Valga mängijal

36:31 - Tagamets lisas Valgale punkte taas vabavisetest

35:29 - Timermanis mängis 1-1 olukorras üle Tagametsa ja võimalus 2+1 rünnakuks. Valga võttis enne vabaiset veel aja maha. Mänguaega kulunud 14.36

33:29 - McGee põrutab veel ühe tabava kolmese. Valgal rünnak seisab, punkte tuleb ainult vabavisetest

30:28 - Vaikulise tabav kaugvise viib esmakordselt Tarva ette. 3.30 veerandajast kulunud

27:27 - Brett McGee viigistas vabaviskejoonelt mänguseisu. Vabavisete tabavusprotsent jätab mõlemal poolel soovida

26:27 - Vaikulis kahandas vahe taas minimaalseks. Tarvas tänases mängus veel juhtinud pole. Kaks minutit veerandajast kulunud

Tarva üks põhijõude Ivars Timermanis teenis veerandaja algul kiirelt oma teise ja kolmanda vea. Lätlane võeti ka pingile

II VEERANDAEG

24:27 - Valga vormistas veerandaja lõppseisu vabavisetest. Resultatiivseimad seni 8 punktiga Brown ja Timermanis

24:25 - Hall on võtnud Tarva skooritegemise enda õlule, Valgale lisas vabaviskejoonelt punkte Timo Oja. Käib veerandaja viimane minut

21:23 - Halli vabavisete järel vahe kahanenud vaid 2 punktile. Valga suurim edu oli 14 punkti. Valgale on fikseeritud mitu emotsioone tekitanud viga järjest ja peatreener Andrus Renter teenis kohtunikelt hoiatuse

19:23 - Tarvas on oma mängu leidmas. Timermanis tabas ülikauge kolmese

15:22 - Poolkiire realiseeris Raimonds Vaikulis. Valga võttis aja maha. Väga kiirelt anti Tarvale võimalus 7 punkti tagasi mängida. 7.14 kulunud

13:22 - Janis Vahter sai täiesti vabalt visata ja tabas kolmese

10:22 - Viljar Veski tegi Brownile 1-1 olukorras ära

8:22 - Tagametsalt 2+1 rünnak. Valga mängib isuga ja praegu selgelt dikteerib mängu

8:19 - Vasar peremehetses ründelauas, olles kahel korral ka täpne. Andres Sõber kasutas esimest minutilist mõtlemisaega. 5.37 kohtumise algusest kulunud.

8:15 - Timermaniselt tabav kaugvise ja Brownilt korvi alt järjekordsed kaks punkti. Browni arvel 7 punkti ehk peaaegu samapalju kui vastastel kokku. 4.30 kulunud

5:13 - Timo Oja realiseeris poolkiire, eelnevalt tabas Tarval vabaviske Matt Hall

4:11 - Antti Vasar tabas kohtumise esimese kaugviske. Kulunud 3 minutit

4:8 - Tarva lätlased Timermanis ja Vaikulis avasid lõpuks kodumeeskonna punktiarve

Eelinfo:

Avamängu Rakveres võitis Tarvas 94:80, kuid Valga suutis koduväljakul saadud napi 71:70 võiduga seeria viigistada.

Teises veerandfinaalpaaris juhib TTÜ/Kalev Piimameister Otto/Rapla vastu mängudega 2:1. Veerandfinaalid peetakse kolme võiduni.