Raieste kuulus taas Baskonia algkoosseisu, Vene oli koduklubi resultatiivseim


Korvpall KalevCramo vs BC Himki
Sander Raieste (palliga)Foto: Jaanus Lensment

Eesti korvpallikoondislase Sander Raieste koduklubi Vitoria-Gasteizi Baskonia võitis Madridis peetud hooajaeelses kontrollmängus Estudiantest 82:78. Siim-Sander Vene tööandja Fuenlabrada alistas San Pablo Burgose 83:78.

Vene tõusis Fuenlabrada resultatiivseimaks, tuues 21 minutiga 17 punkti. Ta näitas suurepärast viskekindlust, tabades kõik neli kahepunktiviset ja kuuest kolmesest kolm. Lisaks hankis Vene kolm lauapalli ja pani ühe kulbi.

21-aastane Raieste pääses sarnaselt hiljutisele Bilbao mängule algviisikusse, kuid seekord ta 13 mänguminuti jooksul punktiskoori ei avanud. Ta eksis kahel kolmepunktiviskel, protokolli kanti ka üks resultatiivne sööt, üks lauapall ja kolm viga.

Baskonia suurim korvikütt oli 22 punkti visanud Alec Peters, kes tabas kuuest kaugviskest neli ning hankis ka kuus lauda. Suure panuse võitu andsid ka Rokas Giedraitis ja Achille Polonara, kes tõid vastavalt 19 ja 13 punkti.

Bilbao vastu oli Raieste kogunud neli punkti, kolm lauapalli, kaks resultatiivset söötu ja kaks vaheltlõiget. Baskonia võitis siis 87:77.

Homme õhtul mängib Baskonia Madridi Realiga.