Priit Vene Tartu kaotusest: lasime endale kaitses liiga palju ära panna, seetõttu oli ka rünnakul paras pusimine

 (17)
FIBA Europe Cupi mäng Tartu Ülikool - Joensuu Kataja
Priit Vene (keskel).Foto: Argo Ingver

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kaotas võõrsil FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniringi korduskohtumises Joensuu Katajale 87:99 ja tugevuselt neljanda eurosarja põhiturniirile ei pääsenud. Et Tartu võitis esimese mängu 78:72, jäädi kokkuvõttes alla kuue punktiga.

Nagu skoorist näha, oli Tartu peatreeneri Priit Vene sõnul kaotuse põhjuseks kehv kaitsemäng.

"Liiga palju," ütles ta visata lastud 99 punkti kohta. "Natuke jäime osades kohtades füüsiliselt alla ja osades kohtades valmistas muret individuaalne kaitsemäng. Eriti tagumiste mängijate puhul. Vastaste mängujuht oli osav ja kogenud (Jarred Ogungbemi-Jackson viskas 23 punkti ja andis 12 korvisöötu - A.K.), aga lasime ka teistel meestel palju ära teha."

Lekkiv kaitse kandus üle ka rünnakule, kus Tartu sai vastastest vähem lihtsaid korve.

"Meie murelaps on ikka vabavisked (32st 20), laias laastus viskame isegi kolmeseid paremini. Kui joonisest kinni pidasime, saime mingitel hetkedel enam-vähem hakkama, aga lasime endale liiga palju ära panna ja siis on rünnakut raske korraldada. Kolmanda veerandaja lõpus saime korraks seitse punkti järjest, aga üldiselt ei saanud hästi mängu sisse. Oli pigem pusimine," ütles Vene.

Eurosarja pääsemine oli Tartu suur eesmärk, nüüd tuleb piirduda Eesti-Läti liigaga. Kuuks ajaks palgatud kogenud leedulase Martynas Mažeika leping saab läbi pärast 16. oktoobril peetavat kohtumist Kalev/Cramoga, pärast seda üritab Mažeika leida uue tööandja.