Pärnus toimub Eesti suurima korvpallisarja finaalvõistlus


Sportland 3x3 korvpallisarja Harjumaa koolide etapp
Rae korvpalliklubi noored 3x3 turniiril.Foto: Madis Veltman

Täna toimub Pärnu Spordihallis Sportland 3x3 korvpallisarja V hooaja finaalturniir. Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Korvpalliliidu koostöös toimuva sarja finaalturniiril osaleb kokku 80 võistkonda 53 koolist üle Eesti. Eelturniiridel osales kokku 364 võistkonda rohkem kui 130-st koolist.

Kokku on sellel õppeaastal võistlustules olnud pea 1500 õpilast. Võistlust korraldatakse nii tüdrukutele kui poistele vanuseklassides 4.-5. klass ja 6.-7. klass.

„Oleme leidnud sobiva formaadi paljudele koolidele,“ ütles Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik. „Väiksem võistkonna liikmete arv annab võimaluse osalemiseks ka väiksematele maapõhikoolidele, samas võivad suured koolid võistlema registreerida mitu võistkonda,“ lisas Luik.

Võistluse peakorraldaja Henri Ausmaa sõnul on sarjal tohutu potentsiaal. „Täna toimub sari veel vaid kahes vanuseklassis, kuid tulevikus võiks lisada juurde ka vanemad vanuseklassid. Esile soovin tuua ka Eesti Korvpalliliidu ja Sportlandi panust antud sarja korraldamisel. Koostöö on kindlasti edu võti,“ lisas Ausmaa.

Finaalturniiri tulemusi on võimalik online-s jälgida FIBA 3x3 ametlikul lehel.