Orkaan halvas kolmeks päevaks õppetöö Maik-Kalev Kotsari koduülikoolis


Eesti korvpallikoondise treening
Eesti korvpallikoondist ootab ees lahing Saksamaaga.Foto: Madis Veltman

Nädal aega Eesti korvpallikoondise juures olnud Maik-Kalev Kotsar pääses USA idarannikul möllanud orkaani Florence´i käest.

South Carolina ülikoolis õppiv eestlane sai teada, et eelmisel nädalal seiskus orkaani tõttu õppetöö kolmeks päevaks. "Kolmapäevast reedeni anti ülikoolis vabaks," teadis Kotsar, kes on kursusekaaslastega sotsiaalmeedia kaudu pidevalt ühendust hoidnud. Esmaspäeval ehk eile algas õppetöö uuesti.

Orkaan kõige teravamat probleemi Kotsari jaoks siiski ei lahendanud. Eksam, millest eestlane vabastust ei saanud eelmise nädala alguses, enne õppetöö katkestamist, ikkagi toimus. "Akadeemilise poole pealt võttis nõusoleku saamine palju aega. Pidin koolitöid ette tegema. Üks õppejõud koostööaldis polnud. Sain nulli ja järgi teha eksamit ei saa," rääkis Kotsar. Loodusjõud olid peaaegu appi tulemas, aga peaaegu ei loe.

Kotsar lahkus USA-sse tagasi otse Belgradist, vahepeal Eestisse tulemata. Teda oli Serbia pealinnas saatmas kogu pere, kes mõistagi külastas ka Serbia ja Eesti MM-i valikmängu.