Oaklandis visati 284 punkti

(14)
Monta Ellis
AFP/Scanpix

Oaklandi Oracle Arenasse kogunud tuhanded pealtvaatajad nägid kolmapäeva õhtul lisaajaga mängu, milles kaks meeskonda viskasid kokku 284 punkti.

Golden State Warriorsi toetajate meeleheaks jäid punktirallis lõpuks siiski peale nende lemmikud 143:141, Sacramento Kings pidi koju sõitma tühjade kätega, vahendab sportnet.ee

Kohtumises, kus Warriorsi suurim edu oli 10 ja Kingsil 11 punkti ning juhtija vahetus 18 korda ning viik oli tablool 16 korda, olid külalised poolajaks ees 76:67, kuid kaotasid kolmanda veerandaja 30:43.

Viimasel veerandajal jäi Kings peale 26:22 ning seis oli viigiline 132:132. Lisaaja tagas Kingsile Beno Udrihi korv kaks sekundit enne normaalaja lõppu.

Lisaajal viskasid võõrustajad kaks punkti vastastest rohkem (11:9) ja võitsid. Veel tosin sekundit enne lisaaja lõppu oli seis viigiline 141:141, kuid siis tabasid nii Ronny Turiaf kui Kelenna Azubuike kahest vabaviskest ühe, Kevin Martin ja Udrih (taas kaks sekundit enne lõppu!) aga mängust ei tabanud.

Võitjate edukaim oli tagamees Monta Ellis (pildil) 42 punktiga, tabades platsilt 35 viskest 16 ning 12 vabaviskest 10. Azubuike arvele kogunes 27 punkti ja 13 laupalli, Anthony Randolphyl olid samad numbrid 17 ja 10.

Kingsi kasuks viskas Martin 50 punkti (kolmeses 11-st 5, vabavisked 26-st 23). Francisco Garcia tõi 22 ja Udrih 18 punkti.

Koguni kahte lisaaega läks vaja Bostonis, kus NBA valitsev meister Celtics suutis alles selle abil Charlotte Bobcatsi vastupanu murda 111:109.

Poolajaks oli Celtics ees 54:51, enne viimast veerandit aega Bobcats 77:71. Viimase veerandiga suutis kodumeeskond vahe tasa mängida ning esimest lisaaega alustati seisult 93:93.

Esimesel lisaajal viskas kumbki pool 8 punkti, kusjuures Celticsi jättis konkurentsi Ray Alleni kolmene 12 sekundit enne lõppu. Mängu jätkati ning ning lahendus saabus 2 sekundit enne teise lisaaja lõppu, mil Allen tabas taas kaugviske ning muutis 108:109 kaotusseisu võiduks.

Paul Pierce'i panus Celticsi 57. võitu oli 32 punkti, viis kolmest tabanud Allenil 22 ja Rajon Rondol 21 punkti. Bobcatsi kasuks viskas Gerald Wallace 20 ja Boris Diaw 17 punkti.