Nulltolerants: üks sõna ja kohe tehniline!

 (32)
Kevin Garnett
Reuters/Scanpix

Korvpalliliiga NBA tähed protesteerivad vilemeestele antud juhiste vastu, mis näevad ette, et kohtunikega vaidlemise, aga ka emotsionaalselt tunnete näitamise eest tuleb mängijaid pikema jututa tehnilise veaga karistada.

Hooaja eel tutvustas NBA boss David Stern kohtunikele antud uusi juhiseid, mille eesmärk oli vähendada vilemeeste otsuste üle virisemist ja nendega vaidlemist, kirjutab SLÕhtuleht. Hooaeg oli kestnud vaevalt mõne päeva, kui mängijatele sai selgeks, et Sternil on tõsi taga.

Esmaspäevase seisuga olid kohtunikud 51 kohtumises jaganud kokku juba 55 tehnilist viga, mis on ligi kolm korda enam kui eelmisel hooajal sama ajaga.

Uute reeglite järgi võib ka korvpalluri valjem häälitsus kalliks maksma minna. San Antonio tsenter Francisco Elson näiteks teenis tehnilise vea selle eest, et oma pealtpaneku üle rõõmustades emotsioone välja näitas ja karjatas. Denveri täht Carmelo Anthony sai tehnilise vea, kui pärast viga peapaela oma meeskonna pingile lennutas.

Korvpallurite sõnul on Stern nulltolerantsi nime saanud reegliga liiale läinud. “See on juba nagu kommunism. Nagu Castro,” arvas Minnesota täht Kevin Garnett.