U18 poisid, kes mängivad kolme põhitegijata, kaotasid lisaajal ühe punktiga - see oli õhtu emotsionaalseim pallilahing, paraku kurva lõpuga.

Esmalt tüdrukutest-neidudest. U16 tüdrukud pidasid Islandiga võrdse matši, kuid suutsid lõpu enda kasuks kallutada - 61:57 (36:35). Reet Rausbergi ja Marek Koitla hoolealused kontrollisid lauda (36-25) ning tabasid isegi üllatavalt hästi kahepunktivisetel - 51%.

Janne Pulk ja Brit Aller tõid 11 punkti, Victoria-Ida Vähi 10 (visked 5/4), Anna-Helena Ehala 8+5lp, Sandra Reinvald 6+9lp ning Eleriin Vaino 7 p.

U18 neiud pidid see-eest tunnistama sama suurt Islandi paremust - 53:57 (19:23). Islandi suurim edu oli 14 punkti. Heino Rebase ja Kati Rausbergi hoolealuste üks kitsaskohti oli kindlasti see, et pingilt lisandus kontosse kokku vaid kuus silma. Laud kaotati üheksa palliga, visketabavus Eestil 32 Islandi 36% vastu, vabavisked vaid 46% (13/6).

Darja Dikalenko tõi 13+3lp+6rs (14/4), Kadri Uiga 13+12, Sandra Tael 8+6lp, Arina Vlasenko 7+5lp, Kai-Brith Kalda 6+4+2.

U16 poisid jätkasid Vaido Rego, Raido Rebase ja Sixten Tomingase juhendamisel BSBC turniiril näidatud hea hooga ning ei andnud Islandile mingit šanssi. Võit skooriga 86:63 (48:33) ning pilk protokolli ütleb, et kõik 12 reisil viibivat noorsandi said mänguaega 11-20 minutit. Eesti pink tõi niiviisi 41 Islandi 21 vastu. Laud meile 40-33, kahepunktivisked 61 vs 45%, vabavisked 73 vs 61%, kuid kolmesed meil vaid 13% (23/3), vastasel 29%.

Robin Kivi tõi 13 (8/5), Eric Schmalz 12, Henri-Sten Vainola 11, Sander Raieste 10, Matthias Tass 10+7lp ning Ander Talu 8+6lp. Pisut üle 20 minuti ehk kõige enam sai mänguaega Sten Saaremäel.

U18 noormehed peavad katsetama koosseisuga huvitavaid variatsoone, sest Rootsi jäi vigastuste tõttu sõitmata Madis Soodlal, Taavi Jurkatammel ja Ivalo Pajumetsal, samuti õpingute tõttu Jürgen Jürgensonil.

Islandi vastu kaotati Olari Naritsa ja Martin Rausbergi juhendamisel (ptr Rait Käbin aitab Kalev/Cramol täna Tartus püüda meeste finaali esimest võitu - toim.) poolaeg 41:43, normaalaeg lõppes 78:78. Pingeline mäng jätkus ka lisaajal, viimasel minutil viskas kolmese mööda nii Siim-Markus Post kui kaks korda Robert Valge, kuigi ka kahesest oleks piisanud. Tuli vastu võtta valus ühepunktine kaotus.

Lauas jäi Eesti koondis alla 42-53, korvisöödud meile 19-15, pallikaotusi 14 Islandi 21 vastu. Kahesed 48 vs 51%, kolmesed 31 vs 24%, vv 75 vs 79%.

Robert Valge tõi 20+5+4 (18/6, vv 8/7), Kregor Hermet 14+6lp, Siim-Markus Post 13+5+3, Ken Kuber 10, Norman Käbin 10+8rs.

* * *
Neljapäeval on Eesti vastaseks Soome järelkasv. Veel tuleb nädala lõpuni kestval turniiril kohtuda Rootsi, Taani ja Norraga.

Väljaspool turniiri konteksti on Solnas ka U20 neidude ja noormeeste koondis, kes kahel päeval - reedel ning laupäeval - kohtub Rootsi eakaaslastega.