Seega, vähemalt noormeeste poolt vaadates jäi turniir numbriliselt plusspoolele, sest nii meie U16 kui U18 poisid lõpetasid kolme võidu ja kahe kaotusega. Kui vaadata suve teises pooles toimuvaile EM-turniiridele, siis lihvida ja tööd teha on veel kõvasti, kuid arvesse võttes mõningaid puudujaid on pilt siiski lootusrikas.

Tänast kokkuvõtet alustame neidudest. U16 tüdrukud kaotasid Taanile 62:75. Seejuures juhiti poolajal 38:34. Kolmas veerand kuulus siiski Taanile 27:14 ja neljas 14:10. Lõpuks kanti Frida Boje Formanni nime taha vastastel 38p+8lp+5rs. Taani liidri vastu meil rohtu polnud.

Eesti võitis laua 43-42, korvisöödud Taanile 12-7, pallikaotusi meil 25, Taanil 14. Kahepunktivisked Taanile 49 vs 35 %, kolmesed Eestile 35 vs 21 %, vabavisked Eestile 100 vs 88 % (meil siiski vaid 4/4).

Victoria-Ida Vähi arvele jäi 17 p, Janne Pulk tõi samuti 17, Berit Annabel Loomägi 9+10lp, Anna-Helena Ehala 6+5+2. U16 tüdrukute koondis kogus Nordic Cupil ühe võidu ja neli kaotust.

Neidude U18 koondis oleks võidu korral tõusnud kolme võidu peale, kuid nemadki pidid tunnistama Taani 52:57 paremust ning turniiri saldo jäi negatiivseks (2-3). Võitnud poolaja 35:30, viskas Eesti koondis teisel poolajal vaid 17 punkti ning sai valusa kaotuse.

Laud kuulus taaskord Eestile 50-35, korvisöödud Taanile 19-13, pallikaotusi oli Eestil 18, Taanil vaid 11. Kahesed Eesti kasuks 35 vs 32 %, kolmesed Taanile 32 vs 10 %, vv Taanile 82 vs 76 %.

Mariann Adelbert tõi 14+8+2, Sandra Reinvald 11+5lp, Sandra Tael 10+6lp, Siiri Kliimson 5+11lp. U18 neidude koondis sai Soomest kaks võitu ja kolm kaotust.

U16 poisid pidasid Taaniga raske matši, saades lõpuks kirja töövõidu 71:68. Poolajaks oli meie võistkond taga 31:43, seejuures avaveerand kaotati koguni 9:25. Järgmised kolm võideti vastavalt 22:18, 21:13 ja 19:12. Kaitse seega paranes veerand-veerandilt. Otsustavad punktid tõi viimase pooleteist minuti jooksul Eestile Erki Kuhi.

Laud jäi 41-41, korvisöödud Taanile 15-10, pallikaotusi meil 22, Taanil 21. Kahesed Eesti kasuks 48 vs 43 %, kolmnesed Eestile 27 vs 21 %, vv meile 71 vs 59 %.

Oliver Suurorg tõi 14+5lp, Mark-Andreas Jaakson 13 p, Erki Kuhi 8+8lp. Poisid lõpetasid kolme võidu ja kahe kaotusega, mis tõenäoliselt annab turniiril kolmanda koha.

U18 noormehed said turniiri viimasel päeval samuti võidu, Taani alistus 81:74. Poolajaks olime taga 39:42, ka kolmas veerand läks Taanile 19:17 ning Eesti alustas nii viimast veerandit miinus viie pealt. Neljas veerand kuulus aga Eestile 25:13.

29. minutil oli Eesti taga 53:61, ent Pehka ja Kullamäe viskeseeria tõi tabloole Eesti edu 63:61. Veel ei olnud Taani siiski murtud. Eesti tabas viimase tosina minutiga küll seitse kolmest, kuid otsustavaks sai Märt Rosenthal tabamus kaks ja pool minutit enne lõppu seisuks 72:70, misjärel Taani enam ei tõusnud.

Eesti võitis laua 39-37, korvisöödud Taanile 19-18, pallikaotusi meil 13, Taanil 16. Kahesed Taani kasuks 52 vs 48 %, kolmesed Eestile 39 vs 29 % (meil 28/11), vv Eestile 67 vs 64 %.

Kristian Kullamäe tõi täna 19+3+6, Matthias Tass 17+8+3, Karl-Joosep Lüüs 16+7lp, Sten Saaremäel, Robin Kivi ja Ron-Arnar Pehka 8 p. U18 poisid kogusid niisamuti kolm võitu ja kaks kaotust, koht selgub pärastlõunaks.

Nii tulevad meie poiste koondised Helsingi Kisakalliost koju kuue võidu ja nelja kaotusega ning neiud kolme võidu ja seitsme kaotusega. Töö jätkub, ees on laagrid, sõprusmängud ja EM. Täna-homme saab Basket.ee lehelt lugeda ka treenerite kokkuvõtet Nordic Cupist.