Erkmaa KK pidas viimases alagrupimängus tasavägise heitluse BC Šiauliaiga, kelle vannuti alla 41:44 (poolaeg 23:19). Et Erkmaa KK teine rivistus oli samal ajal 36:32 (22:19) parem Salva/Tartu Ülikoolist, siis said õhtupoolsetes poolfinaalides kokku Erkmaa KK - Erkmaa KK II ja Šiauliai - Salva/Tartu Ülikool.

Favoriidid ei vääratanud ka poolfinaalis - Šiauliai sai pühapäevase finaalikoha kätte, alistades Salva/TÜ 52:41 (26:18) ja põhimängijaid säästnud Erkmaa KK kahe võistkonna vastasseisu kallutas enda kasuks kindlalt esimene rivistus 66:27 (35:8).

Pronksimäng toimub Turu tänava spordihoone esimeses saalis Salva/TÜ ja Erkmaa KK II vahel pühapäeval, 23. septembril algusega kell 10 ning finaal BC Šiauliai ja Erkmaa KK osalusel samas kell 11.15.

2000. aastal sündinud poiste turniiril pikendas võiduseeriat Šarunas Marciulionise korvpalliakadeemia, kes on kahe päeva jooksul kallutanud enda kasuks kõik neli senipeetud kohtumist. Laupäeval alistasid leedulased 52:35 Erkmaa KK ning 70:51 BC Tarvas/Rakvere SK.

Kui Marciulionise akadeemia kasvandikud ei väärata juhtumisi pühapäeval spordiajakirjanikust treeneri Peep Pahvi juhendatava Keila KK vastu, siis lahkuvadki nad Eestist ainsagi kaotuseta. Teise ja kolmanda koha saatuse otsustavad Basket Unites turniiril omavahelises heitluses pühapäeval kell 12.30 Erkmaa KK ja BC Tarvas/Rakvere SK, kes on mõlemad võitnud kolm ja kaotanud ühe kohtumise.

Rakverlased pidasid mängus leedulastega ühte sammu esimesel poolajal, mille lõpetasid tagaajaja rollis 33:35. Teisel poolajal tegid lõunanaabrid kerge vahe sisse ega lubanud vastast enam ohtlikku lähedusse. Mängu lõppskooriks kujunes Tarva järelkasvu poolt vaadatuna 51:70.

Noorimate, 2003. a. sündinute hulgas peetud esimeses poolfinaalis ületas võõrustajate Erkmaa KK 59:20 (27:9) KK Tallinna eakaaslased. Teise finalisti tegid põnevusmatšis selgeks Rakvere SK ja Salva/TÜ. Terve mängu salvalasi jälitanud rakverlased sooritasid lõpliku murrangu kohtumise viimasel minutil ja said tasuks magusa 47:43 võidu.

Pronksimängus sai Salva/TÜ KK Tallinnast jagu 67:35. Tõeliseks maiuspalaks kujunenud finaalis jättis esikohakarika Tartusse Erkmaa KK, kes võitis Rakvere SK-d 53:45 (27:19).