Noorkorvpallur Karl Kristjan Karpin siirdub Hispaanisse


Karl Kristjan Karpin (taga vasakul) Joventuti meeskonnaga
Karl Kristjan Karpin (taga vasakul) Joventuti meeskonnagaErakogu

Spordiklubi RIM kasvandik Karl Kristjan Karpin asub sügisest treenima ja õppima Barcelona lähistel Badalonas. Hispaania meistriliiga klubi Badalona Joventud sõlmis 14-aastase ja 205 cm pika Karl Kristaniga mitmeaastase lepingu.

Karl Kristjan Karpin alustas korvpallitreeninguid treener Arkko Pakkase juures, hiljem treenis ta Indrek Reinboki ja Raido Roosi käe all. Ta aitas Spordiklubi RIM-il Eesti meistrivõistlustel võita klubile esimese meistritiitli (2014) ning Karpin valiti tookord ka finaalturniiri kõige kasulikumaks mängijaks. Lisaks esindas ta Korvpalliakadeemia Tallinna Kalev võistkondi EYBL-i sarjades.

Hetkel kuulub Karl Kristjan Eesti U16 noortekoondise kandidaatide sekka, kes valmistuvad 2015. aasta Euroopa meistrivõistlusteks.

„Soovime Karlile edu ja kannatlikust, sest see on alles ühe võimaliku ilusa sporditee algus," märgivad spordiklubi RIM treenerid.

Joventud on üles kasvatanud praeguse hetke Hispaania koondislased Ricky Rubio (Minnesota Timberwolves) ja Rudy Fernandezi (Real Madrid) ning on klubi, kes on andnud viimasel kümnendil Hispaania kõrgliigasse kõige rohkem mängijaid.

Spordiklubi RIM kuulub Korvpalliakadeemiasse Tallinna Kalev, mis on ühendusena Eesti üks suuremaid korvpalliklubisid.