Noored mängumehed vallutavad korvpalli meistriliiga punktitabelit

 (11)
Viskel Illimar Pilk, korvpall
Foto: Siim Solman

G4S korvpalli meistriliigas on selle aasta numbri sees pidada jäänud veel vaid üks kohtumine. Reedel, 23. detsembril näeb Rakveres eeldatavalt põnevuslahingut kohaliku Tarva ning Piimameister Otto/Rapla vahel.

Pole võimatu, et keegi Tarva või Rapla mängijatest tõuseb kohtumise järgselt ka meistriliiga suurimaks korvikütiks. Ülesanne pole küll lihtsate killast, Tarva keskmängija Kaspars Cipruss või Rapla ääremängija Janar Soo peaks resultatiivsustabeli tippu tõusmiseks tegema umbes 40 punktilise soorituse, kuid päris võiamtu see kindlasti pole.

Punktitabeli tipus troonib hetkel TTÜ meeskonna kandev jõud Illimar Pilk, kes senises 14 mängus visanud keskmiselt 17,93 punkti. Kümne resultatiivseima mängija hulka mahub hetkel kuus eestlast, neist ainsana on vanem kui 23-aastat Tarva pommitaja Reinar Hallik.

Pilk on 23, pärnakas Toomas Raadik 21, Soo 20, Rain Veideman 20 ja Rannar Raap 19. Tundub, et nooremaid mängumehi on peale kasvamas küll.

Parim lauapallide hankija on Cipruss (keskmine näitaja 10,08), edukaim korvisöötude jagaja Edgars Cunda (4,50), parim visete blokeerija Bamba Fall (2,09) ja enim mänguminuteid on jagunud Toomas Raadikule (36,14).