Naiste koondis alustab EM-kvalifikatsiooni Prantsusmaa vastu

 (4)
 naiste korvpallikoondis tantsutrennis
Naiste korvpallikoondisFoto: Siim Lõvi

Täna loositi Münchenis 2017 a EMi kvalifikatsionigrupid. Eesti alagrupikaaslasteks valis fortuuna EM-hõbeda Prantsusmaa, Horvaatia, ja Hollandi. Oleks võinud minna hullemini.

Laupäevase loosimise eel paigutati Eesti eelnevate aastate tulemuste põhjal kolmandasse tugevusgruppi (neljast). Eestist nõrgema asetuse – ehk asetuse neljandas tugevusgrupis, said Luksemburg, Holland, Šveits, Bosnia ja Hertsegoviina, Albaania ja Island.

33 osavõtvat riiki, nende hulgas värske Euroopa meister Serbia ning finalist Prantsusmaa ning eelmise EMi kuld Hispaania, loositi üheksasse alagruppi. Kuus gruppi said nelja-, kolm kolmeliikmelist.

Äsjane EM-finalist Prantsusmaa loositigi B-alagruppi koos Eesti, Horvaatia ja Hollandiga. Alagrupist edasi 2017 a EMile Tšehhimaale saab iga alagrupi võitja ning kuus paremat teise koha võistkonda. Avamängu peab Eesti 21. novembril võõrsil Prantsusmaaga, 25. novembril võõrustatakse tähtsas mängus Horvaatiat.

Koondis "A"

1. Laina Mesila-Kaarmann

2. Valeria Kast

3. Oksana Miil

4. Merike Anderson

5. Pirgit Püü

6. Liisi Sokman

7. Mirjam Nikolai

8. Jana Rannaveski

9. Kaia Kosk

Koondis „B“

1. Birgit Piibur

2. Jane Svilberg

3. Janeli Lilleallik

4. Marit Maaring

5. Marie Roosalu

6. Tatjana Razguljajeva

7. Anastassia Ptitsõna

8. Kadri-Ann Lass

9. Kerttu Jallai

10. Trine Kasemägi

11. Annika Köster

12. Kadri Uiga

13. Kerli Haas

14. Janett Perv

15. Maaja Bratka

16. Rosemary Rits

17. Greeta Üprus

18. Ellen Anett Põldmaa

19. Mailis Pokk

Prantsusmaa naiskonna tugevus on vaieldamatu - tegu on maailma absoluutse tipuga. Horvaatia jõudis suvisel EMil vahegruppi ehk 12 hulka, alistades selleks Läti ja Suurbritannia. Vahegrupis jäädi aga nullile.

Loositi ka kaks väga intrigeerivat kvalifikatsioonigruppi. A-alagrupis on vastamisi Läti, Leedu ja Sloveenia, J-alagrupis Soome, Rootsi ja Hispaania.

Kvalifikatsioonimängudeks on FIBA kaubelnud klubihooaja sisse kolm „akent“ – 21. ja 25. november 2015, 20. ja 24. veebruar 2016 ning 19. ja 23. november 2016. Nende kuue kuupäevaga saab kvalifikatsiooniturniir ühele poole.