Nimelt lõpetas Kaunase Hoptrans-Sirenos põhiturniiri 13 võidu, 15 kaotuse ja alles kuuenda kohaga. Lisagem, et tabeli kolmas Kaunase Aistes-LSU kogus võite-kaotusi 16-12, neljas Klaipeda Fortuna 15-13 ja viies Vilniuse Kibirkštis 14-14 (1. Utena 27-1, 2. Suduva 21-7).

Seega, võit siia-sinna muutnuks palju. Kuid eks kuuenda asetuse põhjusi tuleb otsida hooaja esimesest poolest. Sirenos võitis viimasest 12st mängust kaheksa. Turniiri viimases voorus võitis Sirenos autsaideri Ruta Universitetase 78:45 (37:24), Tammik lõi kaasa 14 minutit ja sai protokolli kaks lauapalli ja ühe korvisöödu.

Play-offi veerandfinaalis ootas neid nüüd aga teine Kaunase klubi, Aistes-LSU, kellele avamäng laupäeval võõral väljakul kaotati 50:57 (23:29). Tammik väljakul ei käinud. Seeria kestab kolme võiduni ning teine vastasseis on teisipäeval.

Mujalt Euroopast

Castors Braine on eurofinaaliks valmistudes pidanud kaks liigakohtumist. 7. märtsil võideti kodus Liege’i 115:69, Merike Anderson tõi 20 minutiga 11+4+3 (2p 4/4, 3p 3/1) ning 14. märtsil võõrsil Jeugd Gentsonit 95:45 (54:16). Eestlanna kogus taas 11 silma, lisaks ühe lauapalli (2p 3/3, 3p 3/1, vv 2/2).

Braine püsib 22 võidu juures endiselt Belgias kaotuseta. Klubi peab teatavasti neljapäeval Eurocupi finaali avamängu prantslaste Villeneuve d’Ascq Lille’iga, mängu algus peaks olema Eesti aja järgi kell 21. Kordusfinaal peetakse üle 6000 pealtvaataja mahutaval Charleroi' areenil.

Suurbritannias, kus graafik hõredam, võitis Leicester Riders eelmisel nädalal võõrsil Barking Abbey’t 59:54. Maaja Bratka sai kirja 27 minutiga 15+12+3 (15/6). Maia Bratka 12 minutiga skoori ei avanud ent võttis kaks lauapali.

21. märtsil kohtub Riders kodus Cardiff Archers’iga ehk vastamisi on tabeli neljas-viies.

Sokman - Bambergi parim punktitooja

Saksamaa II Bundesliga lõuna regioonis teenis Bamberg vahepeal võidu ja kaotuse. Esmalt jäädi võõrsil alla põhikonkurendile Kelternile 69:78 (30:46). Liisi Sokman tõi 29 minutiga 8+3+1 (3/0, 3/1, 7/5).

Viimati võideti aga samuti tugevat naiskonda, kolmandal kohal olevat Heidelbergi – 77:51 (32:26). Sokman panus oli sedakorda rõõmustavam – 17+3+1 (4/2, 6/4, 2/1).

Bambergil ja Kelternil on bilansis võrdselt 19-2, Heidelbergil kolmandana 15-6. Põhiturniiril jääb pidada veel vaid üks kohtumine. Sokman on kerkinud naiskonna resultiivseimaks 12,4 punktiga, sh kolmesed tal 46,5 %.